CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
1/2 IMP: awans Miedzińskiego, Smektała najlepszy w Częstochowie

1/2 IMP: awans Miedzińskiego, Smektała najlepszy w Częstochowie

Jacek Winiarski

W piątek na torach w Częstochowie i Gnieźnie rozegrano półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Do walki o przepustki do leszczyńskiego finału stanęło dwóch żużlowców forBET Włókniarza Częstochowa, Adrian Miedziński i Tobiasz Musielak. Wychowanek Apatora Toruń wystartował w półfinale w Gnieźnie gdzie wywalczył 11 punktów i zajął 5. miejsce ostatnie premiowane awansem. Mniej szczęścia miał Musielak, który wystartował na torze przy ulicy Olsztyńskiej.

Już w pierwszym biegu wychowanek Unii Leszno zmierzał po 3 punkty, ale na zbyt ryzykowany atak zdecydował się jadący za nim Sebastian Niedźwiedź. Kraska wyglądało bardzo niebezpiecznie, a Musielak długo nie podnosił się z toru. Owal opuścił w karetce. Po kilku minutach Musielak wyszedł jednak z karetki o własnych siłach i zaczął przygotowywać się do powtórki biegu, gdyż zgodnie z przewidywaniami sędzia z inauguracyjnego wyścigu wykluczył Niedźwiedzia dodatkowo przyznając zawodnikowi Falubazu Zielona Góra, żółtą kartę. Tobiasz Musielak do powtórki jednak nie został dopuszczony, a to z uwagi na to że badania żużlowca trwały dłużej niż regulaminowe 5 minut.

Zawodnik forBET Włókniarza w dwóch kolejnych swoich biegach zdobył łącznie 4 punkty, ale w czwartej serii startów zerwał taśmę startową i definitywnie pogrzebał swoje szansę na awans. Najlepszy w częstochowskim półfinale był Bartosz Smektała, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Maksyma Drabika i Janusza Kołodzieja. Czwarte miejsce zajął najbardziej widowiskowo jeżdżący dziś żużlowiec, Piotr Protasiewicz. Przepustki do finału uzyskali również Norbert Kościuch i Daniel Kaczmarek.

Wyniki – Częstochowa:
1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 13 (2,3,3,3,2)
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,2,3,3,2)
4. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) – 11 (0,3,2,3,3)
5. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) – 9 (1,1,3,1,3)
6. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) – 8 (2,3,1,1,1)
——————————————-
7. Tomasz Jędrzejak (Stal Rzeszów) – 7 (2,2,1,2,0) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
————————————–
8. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) – 7 (2,3,0,d,2) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
9. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 6 (0,0,2,1,3)
10. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) – 6 (1,0,1,2,2)
11. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) – 6 (w,1,2,2,1)
12. Tobiasz Musielak (forBET Włókniarz Częstochowa) – 5 (-,2,2,t,1)
13. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) – 4 (3,0,1,0,0)
14. Karol Baran (Stal Rzeszów) – 4 (3,1,t,0,0)
15. Josh Grajczonek (Orzeł Łódź) – 3 (1,1,0,0,1)
16. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda Kraków) – 2 (0,2)
17. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) – 1 (0,0,t,1,d)
18. Artur Czaja (ROW Rybnik) – 1 (1,0)

Bieg po biegu:
1. (67,17) Baran, Kaczmarek, Czaja, Niedźwiedź (w)
2. (66,22) Karczmarz, Jędrzejak, Grajczonek, Gała
3. (65,74) Smektała, Drabik, Kościuch, Protasiewicz
4. (66,13) Kołodziej, Baliński, Zengota, Lampart
5. (67,08) Kaczmarek, Smektała, Grajczonek, Lampart
6. (66,79) Baliński, Musielak, Kościuch, Gała
7. (66,30) Protasiewicz, Jędrzejak, Niedźwiedź, Zengota
8. (66,65) Drabik, Kołodziej, Baran, Karczmarz
9. (67,22) Kołodziej, Protasiewicz, Kaczmarek, Koza
10. (67,30) Drabik, Musielak, Zengota, Grajczonek
11. (67,66) Smektała, Niedźwiedź, Karczmarz, Baliński
12. (67,20) Kościuch, Lampart, Jędrzejak, Czaja
13. (67,05) Drabik, Jędrzejak, Kaczmarek, Baliński (d)
14. (67,80) Protasiewicz, Koza, Lampart, Karczmarz
15. (68,05) Kołodziej, Niedźwiedź, Kościuch, Grajczonek
16. (67,85) Smektała, Zengota, Gała, Baran
17. (68,19) Kościuch, Zengota, Kaczmarek, Karczmarz
18. (67,99) Smektała, Kołodziej, Musielak, Jędrzejak
19. (67,85) Lampart, Drabik, Niedźwiedź, Gała (d)
20. (68,19) Protasiewicz, Baliński, Grajczonek, Baran
21. (68,36) Jędrzejak, Baliński

———————————————————————————

Wyniki – Gniezno:
1. Dominik Kubera – 12 (2,1,3,3,3)
2. Kacper Woryna – 12 (1,3,3,2,3)
3. Zbigniew Suchecki – 11 (3,3,1,1,3)
4. Piotr Pawlicki – 11 (2,3,3,2,1)
5. Adrian Miedziński – 11 (2,3,2,2,2)

6. Mateusz Szczepaniak – 10 (3,2,1,3,1)

7. Marcin Nowak – 8 (1,1,3,3,0)
8. Oskar Fajfer – 8 (3,0,2,1,2)
9. Jarosław Hampel – 8 (3,2,0,1,2)
10. Krzysztof Buczkowski – 6 (0,2,1,d,3)
11. Paweł Przedpełski – 5 (2,0,2,0,1)
12. Dawid Lampart – 5 (1,2,2,d,0)
13. Daniel Jeleniewski – 4 (0,d,0,3,1)
14. Oskar Bober – 4 (1,1,1,1,w)
15. Krystian Pieszczek – 3 (t,1,0,2,0)
16. Mirosław Jabłoński – 2 (0,0,0,d,2)
17. Robert Chmiel – 0 (0)
18. Kacper Gomólski – 0 ()

Bieg po biegu:
1. (64,56) Fajfer, Pawlicki, Bober, Chmiel
2. (65,05) Suchecki, Przedpełski, Woryna, Jabłoński
3. (64,63) Hampel, Miedziński, Lampart, Buczkowski
4. (65,75) Szczepaniak, Kubera, Nowak, Jeleniewski
5. (64,78) Suchecki, Buczkowski, Nowak, Fajfer
6. (65,13) Woryna, Lampart, Pieszczek, Jeleniewski (d)
7. (65,05) Pawlicki, Hampel, Kubera, Jabłoński
8. (65,95) Miedziński, Szczepaniak, Bober, Przedpełski
9. (65,25) Woryna, Fajfer, Szczepaniak, Hampel
10. (64,63) Kubera, Miedziński, Suchecki, Pieszczek
11. (64,43) Pawlicki, Przedpełski, Buczkowski, Jeleniewski
12. (65,75) Nowak, Lampart, Bober, Jabłoński
13. (65,63) Jeleniewski, Miedziński, Fajfer, Jabłoński (d)
14. (65,47) Nowak, Pieszczek, Hampel, Przedpełski
15. (65,50) Szczepaniak, Pawlicki, Suchecki, Lampart (d)
16. (66,10) Kubera, Woryna, Bober, Buczkowski (d)
17. (66,51) Kubera, Fajfer, Przedpełski, Lampart
18. (66,79) Buczkowski, Jabłoński, Szczepaniak, Pieszczek
19. (66,03) Woryna, Miedziński, Pawlicki, Nowak
20. (65,03) Suchecki, Hampel, Jeleniewski, Bober (w)

SportoweFakty.wp.pl