CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS wznawia rozgrywki trudnym wyjazdem do Nysy

Po świąteczno-noworocznej przerwie siatkarze AZS-u Częstochowa wznawiają rozgrywki I ligi. W sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha zmierzą się na wyjeździe ze Stalą AZS PWSZ Nysa. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

Końcówka minionego roku była niezwykle udana dla częstochowian. Po zwycięstwie w rozegranym awansem spotkaniu z Aqua-Zdrojem Wałbrzych gracze AZS-u rok kalendarzowy 2017 zakończyli na pozycji lidera. Co prawda od bezpośrednich rywali rozegrali o jeden mecz więcej , ale dla drużyny która w maju znalazła się na siatkarskim dnie spadając po ponad trzydziestu latach z najwyższej klasy rozgrywkowej, było to niezwykle owocne zakończenie roku. Po kilkunastu dniach przerwy gracze Krzysztofa Stelmacha wracają na ligowy parkiet i od razu zaczynają rok 2018 od trudnego wyjazdu do Nysy.

Przed sezonem drużyna powadzona przez byłego przyjmującego AZS-u Piotra Łukę była wskazywana jako jeden z głównych pretendentów do wygrania całych rozgrywek ligowych. Boisko zweryfikowało jednak przedsezonowe założenie i Stal choć w czołówce tabeli, nie jest wiodącą postacią pierwszoligowych rozgrywek. Gospodarze jutrzejszego meczu po 14. kolejkach mają na swoim koncie 26 punktów co plasuje ich na piątej pozycji. Do lidera z Częstochowy gracze Stali mają 6 punktów straty.

W przeciwieństwie do AZS dla Stali Nysa końcówka minionego roku była bardzo nieudana. W dwóch ostatnich ligowych kolejkach podopieczni trenera Piotra Łuki ponieśli dwie porażki, nie zdobywając żadnego ligowego „oczka”. Najpierw nysianie ulegli przed własną publicznością Lechii Tomaszów Mazowiecki (0:3), a przed świętami sensacyjnie przegrali na wyjeździe z ostatnią drużyną ligi Olimpią Sulęcin (1:3). W sobotę grając na nowej hali siatkarze Stali będą chcieli zrobić wszystko by powrócić na zwycięską ścieżkę, odbudować zaufanie kibiców i „ochrzcić” nową halę zwycięstwem. Częstochowianie przystępując do sobotniego sobotnia z pozycji lidera, zrobią wszystko by gospodarzom pokrzyżować plany. Tym bardziej, że to właśnie ze Stalą Nysa gracze AZS-u Częstochowa doznali jedynej w tym sezonie porażki przed własną publicznością. W połowie października biało-zieloni ulegli w hali na Zawodziu 1:3.

Stal AZS PWSZ Nysa
2. Błażej Szymeczko
3. Dawid Bułkowski
4. Daniel Ochrymczuk
5. Łukasz Lubaczewski
7. Mateusz Nożewski
8. Grzegorz Pajda
9. Karol Rawiak
10. Arkadiusz Olczyk
11. Mateusz Piotrowski
13. Michał Makowski
15. Nikodem Wolański
16. Łukasz Owczarz
17. Konrad Woroniecki
18. Tomasz Bonisławski

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek
19. Patryk Szczurek