CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

AZS zagra w Krakowie, siatkarze AGH żądni rewanżu

W najbliższą sobotę (tj. 20.01) zostanie rozegrana już 18. kolejka rozgrywek I ligi siatkarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha udadzą się do Krakowa na Akademickie derby z AZS-em AGH. Biało-zieloni z pewnością będą chcieli kontynuować passę zwycięstw, która trwa już od dwóch miesięcy. AZS po raz ostatni przegrał 18 listopada w derbowym meczu z Norwidem. Częstochowianom plany na pewno będą chcieli pokrzyżować krakowianie, którzy będą żądni rewanżu za dotkliwą porażkę w pierwszym meczu obu zespołów w hali na Zawodziu.

W Częstochowie obie ekipy spotkały się na początku listopada ubiegłego roku. Mecz zapowiadał się jako hit, gdyż naprzeciw siebie stanęły drużyny z ówczesnej ligowej czołówki. Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo odnieśli jednak częstochowianie, dwukrotnie „miażdżąc” rywala w setach wygrywając do 14! Nie był to jednak przypadek, a prognostyk znakomitej dyspozycji biało-zielonych w kolejnych tygodniach. Częstochowianie po serii zwycięstw na dobre zadomowili się w ligowej czołówce. Obecnie mają na swoim koncie 38 punktów i zajmują drugie miejsce. Warto zaznaczyć jednak, że dorobek punktowy graczy prowadzonych przez Krzysztofa Stelmacha jest identyczny jak liderującego zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego.

Krakowianie w ostatnich tygodniach w rozgrywkach ligowych radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Zwycięstwa przeplatali porażkami. Po 17. seriach spotkań podopieczni trenera Andrzeja Kubickiego z 30 punktami na koncie plasują się na piątej pozycji w ligowej klasyfikacji. Przed tygodniem gracze AGH-u bardzo wyraźnie bo 0:3 ulegli na wyjeździe liderowi z Tomaszowa Mazowieckiego. Do starcia z AZS-em Częstochowa przystąpią jednak w nieco lepszych nastrojach, gdyż w ostatnią środę zwyciężyli już za pełną pulę. Zadanie mieli jednak nieco ułatwione bowiem po przeciwnej stronie siatki stanęła drużyna Olimpii Sulęcin, a więc jedna z dwóch najsłabszych drużyn I ligi.

AZS AGH Kraków
1. Konrad Stajer
2. Justin Ziółkowski
3. Bartłomiej Gajdek
4. Marcin Kania
5. Arkadiusz Żakieta
6. Roman Kącki
7. Mateusz Błasiak
8. Karol Redyk
9. Karol Dudziński
12. Jan Fornal
13. Sebastian Matula
14. Marcin Krawiecki
16. Kamil Dembiec
17. Bartłomiej Mordyl
21. Mateusz Podborączyński

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek
19. Patryk Szczurek