CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Bartłomiej Janus siatkarzem Lechii Tomaszów Mazowiecki

Bartłomiej Janus siatkarzem Lechii Tomaszów Mazowiecki

Kamil Woldański

Niestety dla sympatyków AZS-u Częstochowa na razie władze klubu częściej informują o rozstaniach z dotychczasowymi zawodnikami niż o nowych kontraktach. W środę poinformowano, że kolejnym szóstym już siatkarzem który żegna się z drużyną mistrza I ligi jest Bartłomiej Janus.

23-letni środkowy jako jedyny został w Częstochowie po sezonie 2016/2017 zakończonym dla Akademików spadkiem z PlusLigi. W minionych rozgrywkach Janus był przeważnie zmiennikiem Moustaphy M`Baye i Daniela Szaniawskiego. Jest to już szósty zawodnik, który odchodzi z AZS-u. Wcześniej na podobny krok zdecydowali się Patryk Szczurek, Bartosz Bućko, Moustapha M`Baye (wszyscy Stal Nysa), Bartosz Krzysiek (GKS Katowice) i Mariusz Magnuszewski. Pracodawcę zmienił także trener Krzysztof Stelmach, który podobnie jak pierwsza trójka w sezonie 2017/2018 będzie związany ze Stalą Nysa. Nowym zawodnikiem Akademików został jak do tej pory Dawid Murek, a kontrakt na kolejne dwa lata przedłużył Sławomir Stolc. W zespole nadal występować będą również Hubert Mańko i Mateusz Rećko.

Klubowi działacze nie tylko muszą rozmawiać z nowym trenerem i zawodnikami, ale muszą także pracować nad przyznaniem licencji na nowy sezon. Akademicy nie dostali bowiem w pierwszym terminie „pozwolenia” na udział w rozgrywkach od Komisji Licencyjnej PZPS.

Poniżej lista pierwszoligowych drużyn z licencją na sezon 2017/2018
Klub Sportowy Lechia Tomaszów Mazowiecki
KLUB SPORTOWY „GWARDIA” WROCŁAW
KLUB PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI SIEDLCE
STOWARZYSZENIE INICJATYW SPORTOWYCH AKTYWNA NYSA
Miejski Klub Sportowy „Ślepsk” Suwałki
KPS PROGRESS Września
Klub Sportowy AGH Kraków
Sulęcińskie Towarzystwo Siatkarskie „Olimpia”
Uczniowski Klub Sportowy „MICKIEWICZ” w Kluczborku
Bielsko-Bialskie Towarzystwo Sportowe S.A.