CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMEJ: Polska ze złotym medalem. Miśkowiak bohaterem

DMEJ: Polska ze złotym medalem. Miśkowiak bohaterem

Jacek Winiarski

Reprezentacja Polski Drużynowym Mistrzem Europy Juniorów. Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego po złoto sięgnęli we francuskim Lamothe-Landerron. Bohaterem Polaków został zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa, Jakub Miśkowiak. Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski najpierw w ostatnim biegu fazy zasadniczej pokonał niepokonanego Duńczyka Madsa Hansena czym przedłużył nadzieję biało-czerwonych na zdobycie złotego medalu. Po 20. wyścigach obie reprezentację miały bowiem na swoich kontach po 50 punktów.

W biegu dodatkowym Miśkowiak wygrał z drugim z najskuteczniejszych reprezentantów kraju Hamleta, Jonasem Saifert-Salkiem i zapewnił biało-czerwonym złote krążki DMEJ.

Punktacja:
I Reprezentacja Polski – 50+3 pkt.
1. Wiktor Lampart – 6 (2,2,2,-)
2. Mateusz Cierniak – 4 (2,2,-,-)
3. Wiktor Trofimow jr – 12 (2,3,2,3,2)
4. Jakub Miśkowiak – 14+3 (2,3,3,3,3)
5. Dominik Kubera – 14 (3,3,2,3,3)

II Reprezentacja Danii – 50+2 pkt.
1. Mads Hansen – 14 (3,3,3,3,2)
2. Jonas Seifert-Salk – 13+2 (3,3,2,2,3)
3. Tim Soerensen – 12 (3,2,3,2,2)
4. Jonas Jeppesen – 0 (-,-,-,-)
5. Jason Joergensen – 11 (3,2,2,2,2)

III Reprezentacja Szwecji – 16 pkt.
1. Filip Hjelmland – 2 (d,w,1,1,d)
2. William Bjoerling – 4 (1,1,1,1,w)
3. Christoffer Selvin – 5 (1,1,1,1,1)
4. Emil Millberg – 5 (1,1,1,1,1)

IV Reprezentacja Francji – 4 pkt.
1. Steven Goret – 1 (0,0,0,0,1)
2. Enzo Dubernard – 2 (0,1,0,-,1)
3. Baptiste Comblon – 0 (0,0,-,0)
4. Thomas Valladon – 1 (1,-,0,0,0)
5. Mathias Tresarrieu – 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Joergensen, Lampart, Millberg, Dubernard – (1:2:3:0)
2. Soerensen, Cierniak, Selvin, Goret – (2:4:6:0)
3. Hansen, Miśkowiak, Bjoerling, Comblon – (3:6:9:0)
4. Seifert-Salk, Trofimow jr, Valladon, Hjelmland (d) – (3:8:12:1)
5. Hansen, Cierniak, Millberg, Tresarrieu – (4:10:15:1)
6. Seifert-Salk, Lampart, Selvin, Comblon – (5:12:18:1)
7. Trofimow jr, Joergensen, Bjoerling, Goret – (6:15:20:1)
8. Miśkowiak, Soerensen, Dubernard, Hjelmland (w) – (6:18:22:2)
9. Miśkowiak, Seifert-Salk, Millberg, Goret – (7:21:24:2)
10. Hansen, Trofimow jr, Selvin, Dubernard – (8:23:27:2)
11. Soerensen, Lampart, Bjoerling, Valladon – (9:25:30:2)
12. Kubera, Joergensen, Hjelmland, Tresarrieu – (10:28:32:2)
13. Miśkowiak, Joergensen, Selvin, Valladon – (11:31:34:2)
14. Trofimow jr, Soerensen, Millberg, Comblon – (12:34:36:2)
15. Kubera, Seifert-Salk, Bjoerling, Tresarrieu – (13:37:38:2)
16. Hansen, Kubera, Hjelmland, Goret – (14:39:41:2)
17. Kubera, Joergensen, Goret, Hjelmland (d) – (14:42:43:3)
18. Kubera, Soerensen, Millberg, Tresarrieu – (15:45:45:3)
19. Seifert-Salk, Trofimow jr, Dubernard, Bjoerling (w) – (15:47:48:4)
20. Miśkowiak, Hansen, Selvin, Valladon – (16:50:50:4)
Bieg dodatkowy o 1. miejsce. Miśkowiak, Seifert-Salk – (16:53:52:4)

SportoweFakty.wp.pl