CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMPJ: drugie miejsce Bocar Włókniarza w Zielonej Górze

DMPJ: drugie miejsce Bocar Włókniarza w Zielonej Górze

Jacek Winiarski

W czwartek na torze w Zielonej Górze rozegrano V rundę półfinału rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach zwyciężyli reprezentanci miejscowego Falubazu (24), na drugim miejscu uplasowali się żużlowcy Bocar Włókniarza Częstochowa. Młode Lwy zgromadziły na swoim koncie 22 „oczka”, a liderem zespołu był Jakub Miśkowiak zdobywca kompletu 12 punktów.

I. Francepol Falubaz Zielona Góra – 24 pkt
13. Damian Pawliczak – 6 (1,3,1,1)
14. Norbert Krakowiak – 11 (3,2,3,3)
15. Mateusz Tonder – 7 (2,3,2,0)

II. Bocar Włókniarz Częstochowa – 22 pkt
10. Mateusz Świdnicki – 5 (0,1,1,3)
11. Jakub Miśkowiak – 12 (3,3,3,3)
12. Bartłomiej Kowalski – 5 (0,1,2,2)

III. PGG ROW Rybnik – 20 pkt
7. Robert Chmiel – 7 (2,0,2,3)
8. Przemysław Giera – 7 (1,3,1,2)
9. Mateusz Tudzież – 6 (1,2,2,1)

IV. Aforti Start Gniezno – 18 pkt
4. Kevin Fajfer – 9 (3,2,2,2)
5. Mateusz Błażykowski – 1 (t,-,1,w)
6. Damian Stalkowski – 8 (3,0,2,3)
23. Kacper Grzelak – 0 (0,0)

V. Drużyna ACCR – 15 pkt
19. Petr Chlupac – 11 (3,3,3,2)
20. Jan Macek – 2 (1,1,d,d)
21. Daniel Silhan – 2 (1,0,1,w)

VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 14 pkt
16. Karol Żupiński – 11 (2,3,3,3)
17. Maciej Uszaruk – 0 (w,d,ns,ns)
18. Oskar Rowecki – 3 (2,0,u,1)

VII. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 12 pkt
1. Jakub Osyczka – 5 (2,2,1,0)
2. Nikodem Bartoch – 6 (1,2,1,2)
3. Nile Tufft – 1 (t,0,1,0)

Bieg po biegu:
1. Fajfer, Osyczka, Bartoch, Grzelak
2. Miśkowiak, Chmiel, Giera, Świdnicki
3. Krakowiak, Żupiński, Pawliczak, Uszaruk (w/2min)
4. Chlupac, Osyczka, Macek, Tufft (t)
5. Stalkowski, Fajfer, Tudzież, Chmiel
6. Pawliczak, Tonder, Świdnicki, Kowalski
7. Chlupac, Rowecki, Silhan, Uszaruk (d)
8. Giera, Tudzież, Osyczka, Tufft
9. Miśkowiak, Fajfer, Kowalski, Stalkowski
10. Tonder, Krakowiak, Macek, Silhan
11. Żupiński, Bartoch, Tufft, Uszaruk (ns)
12. Krakowiak, Fajfer, Pawliczak, Grzelak
13. Żupiński, Tudzież, Giera, Rowecki
14. Miśkowiak, Kowalski, Silhan, Macek (d)
15. Krakowiak, Tonder, Bartoch, Tufft
16. Żupiński, Stalkowski, Błażykowski, Rowecki (u)
17. Chlupac, Chmiel, Tudzież, Silhan (w)
18. Miśkowiak, Bartoch, Świdnicki, Osyczka
19. Stalkowski, Chlupac, Błażykowski (w), Macek (d)
20. Chmiel, Giera, Pawliczak, Tonder
21. Świdnicki, Kowalski, Rowecki, Uszaruk (ns)

SportoweFakty.wp.pl