CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMPJ: drugie miejsce Włókniarza w Lublinie

DMPJ: drugie miejsce Włókniarza w Lublinie

Jacek Winiarski

W poniedziałek na torze w Lublinie odbyła się VIII runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach z dorobkiem 25 punktów zwyciężyli młodzieżowcy Lokomotivu Daugavpils. Jeden punkt mniej na swoim koncie zgromadzili natomiast juniorzy Bocar Włókniarza Częstochowa, co pozwoliło Lwom na zajęcie drugiego miejsca.

Najskuteczniejszym żużlowcem w drużynie Włókniarza był w Lublinie Michał Gruchalski, który z bonusem zgromadził komplet punktów.

Lokomotiv Daugavpils – 25 pkt.
1. Elvis Avgucevics – 4 (0,2,1,1)
2. Ernest Matjuszonok – 10+1 (2,3,3,2*)
3. Artiom Trofimow – 11 (2,3,3,3)

Bocar Włókniarz Częstochowa – 24 pkt.
4. Mateusz Świdnicki – 5+1 (1,-,2,2*)
5. Michał Gruchalski – 8+1 (3,2*,3,-)
6. Bartłomiej Kowalski – 6 (0,-,3,3)
20. Jakub Miśkowiak – 5 (1,3,1)

Bogdanka Motor Lublin – 22 pkt.
16. Wiktor Trofimow jr – 8+1 (2*,3,3,0)
17. Maciej Kuromonow – 5+1 (-,3,2*,u)
18. Kacper Gosik – 0 (-,w,-,-)
24. Wiktor Lampart – 9+1 (3,2*,2,2)

Unia Tarnów – 15 pkt.
13. Mateusz Cierniak – 6 (3,1,-,2)
14. Przemysław Konieczny – 3 (0,0,-,3)
15. Dawid Rempała – 4+1 (1,2*,1,-)
23. Mateusz Gzyl – 2 (0,2,0)

Speedway Wanda Kraków – 14 pkt.
7. Marcel Krzykowski – 5+1 (2,d,1,2*)
8. Krystian Stefanów – 4 (0,w,1,3)
9. Mateusz Pacek – 5 (3,1,1,0)

Wilki Krosno – 4 pkt.
10. Patryk Zieliński – 0 (u/-,ns,ns,ns)
11. Mateusz Majcher – 0 (w,ns,ns,ns)
12. Łukasz Szczęsny – 4 (w,2,1,1)

Bieg po biegu:
1. (67,49) Gruchalski, Matjuszonok, Świdnicki, Avgucevics
2. (70,18) Pacek, Krzykowski, Majcher (w), Zieliński
3. (67,85) Lampart, Trofimow jr, Rempała, Konieczny
4. (67,68) Matjuszonok, Trofimow, Majcher, Szczęsny (w)
5. (68,02) Cierniak, Rempała, Pacek, Stefanów
6. (67,05) Trofimow jr, Lampart, Miśkowiak, Kowalski
7. (69,12) Matjuszonok, Avgucevics, Pacek, Krzykowski (d)
8. (69,07) Kuromonow, Szczęsny, Gosik (w), Zieliński
9. (67,03) Miśkowiak, Gruchalski, Rempała, Konieczny
10. (69,26) Trofimow jr, Kuromonow, Krzykowski, Stefanów (w)
11. (68,68) Trofimow, Matjuszonok, Cierniak, Gzyl
12. (68,09) Gruchalski, Świdnicki, Majcher, Zieliński
13. (68,24) Trofimow, Lampart, Avgucevics, Kuromonow (u)
14. (70,12) Konieczny, Gzyl, Szczęsny, Zieliński
15. (68,18) Kowalski, Świdnicki, Stefanów, Pacek
16. (70,86) Stefanów, Krzykowski, Szczęsny, Majcher
17. (68,21) Kowalski, Lampart, Miśkowiak, Trofimow jr
18. (69,03) Trofimow, Cierniak, Avgucevics, Gzyl

SportoweFakty.wp.pl