CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
DMŚJ: Jakub Miśkowiak ze złotym medalem

DMŚJ: Jakub Miśkowiak ze złotym medalem

speedwayekstraliga.pl | Patryk Kowalski

Młodzieżowa reprezentacja Polski z Jakubem Miśkowiakiem w składzie wywalczyła dziś w duńskim Outrup złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Biało-czerwoni zwyciężyli z dorobkiem 46 punktów i o 4 „oczka” wyprzedzili reprezentację Danii (42). Na najniższym stopniu podium stanęli Brytyjczycy z 32 punktami na koncie.

Duży wkład w złoty medal miał Jakub Miśkowiak. Lider formacji młodzieżowej Eltrox Włókniarza wywalczył dla naszej reprezentacji 10 punktów.

I Reprezentacja Polski – 46 pkt.
1. Wiktor Lampart – 13 (2,3,2,3,3)
2. Norbert Krakowiak – 0 (u,-,-,-)
3. Wiktor Trofimow jr – 9 (2,-,2,3,2)
4. Jakub Miśkowiak – 10 (1,1,2,3,3)
5. Dominik Kubera – 14 (6,1,3,1,3)

II Reprezentacja Danii – 42 pkt.
1. Mads Hansen – 10 (3,2,3,1,1)
2. Jonas Seifert-Salk – 10 (3,3,1,2,1)
3. Marcus Birkemose – 4 (3,1,-,-)
4. Tim Soerensen – 13 (3,3,3,2,2)
5. Matias Nielsen – 5 (2,1,2)

III Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 32 pkt.
1. Daniel Bewley – 17 (2,2,3,6,2,2)
2. Drew Kemp – 5 (1,2,1,-,1)
3. Jordan Palin – 2 (1,-,1,-)
4. Tom Brennan – 7 (1,2,d,1,2,1)
5. Leon Flint – 1 (1,0)

IV Reprezentacja Łotwy – 6 pkt.
1. Francis Gusts – 3 (w,0,0,0,3)
2. Ernest Matjuszonok – 1 (0,0,1,0,d)
3. Daniił Kołodinski – 0 (w,-,-,-)
4. Ricards Ansviesulis – 2 (2,0,0,u,0)
5. Oleg Michaiłow – 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Hansen, Ansviesulis, Brennan, Krakowiak (u) – (1:3:2:0)
2. Seifert-Salk, Lampart, Palin, Kołodinski (w) – (2:6:2:2)
3. Soerensen, Trofimow jr, Kemp, Gusts (w) – (3:9:2:4)
4. Birkemose, Bewley, Miśkowiak, Matjuszonok – (5:12:2:5)
5. Seifert-Salk, Brennan, Miśkowiak, Gusts – (7:15:2:6)
6. Kubera (j), Hansen, Flint, Matjuszonok – (8:17:2:12)
7. Lampart, Kemp, Birkemose, Ansviesulis – (10:18:2:15)
8. Soerensen, Bewley, Kubera, Michaiłow – (12:21:2:16)
9. Soerensen, Lampart, Matjuszonok, Brennan (d) – (12:24:3:18)
10. Kubera, Nielsen, Palin, Gusts – (13:26:3:21)
11. Hansen, Miśkowiak, Kemp, Michaiłow – (14:29:3:23)
12. Bewley, Trofimow jr, Seifert-Salk, Ansviesulis – (17:30:3:25)
13. Miśkowiak, Soerensen, Brennan, Ansviesulis (u) – (18:32:3:28)
14. Trofimow jr, Brennan, Nielsen, Michaiłow – (20:33:3:31)
15. Bewley (j), Seifert-Salk, Kubera, Matjuszonok – (26:35:3:32)
16. Lampart, Bewley, Hansen, Gusts – (28:36:3:35)
17. Miśkowiak, Nielsen, Kemp, Ansviesulis – (29:38:3:38)
18. Gusts, Trofimow jr, Hansen, Flint – (29:39:6:40)
19. Lampart, Soerensen, Brennan, Matjuszonok (d) – (30:41:6:43)
20. Kubera, Bewley, Seifert-Salk, Michaiłow – (32:42:6:46)

SportoweFakty.wp.pl