CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
El. ZK: Komplet Przedpełskiego w Pile! Awans Miedzińskiego

El. ZK: Komplet Przedpełskiego w Pile! Awans Miedzińskiego

Jacek Winiarski

We wtorkowe popołudnie na torach w Pile, Ostrowie Wielkopolskim i Tarnowie rozegrano eliminacje Złotego Kasku.  O awans do finału ubiegała się trójka reprezentantów forBET Włókniarza CzęstochowaAdrian Miedziński, Paweł Przedpełski i Michał Gruchalski.

Bardzo dobre wiadomości napłynęły z Piły, gdzie z kompletem 15 punktów na koncie zwyciężył Przedpełski. Występ nowego nabytku częstochowskiego klubu cieszy w kontekście piątkowego meczu żużlowej PGE Ekstraligi pomiędzy forBET Włókniarzem i truly.work Stalą Gorzów.

Piła:

1. Paweł Przedpełski – 15 (3,3,3,3,3)
2. Krzysztof Buczkowski – 12 (3,3,1,3,2)
3. Dominik Kubera – 12 (3,2,3,2,2)
4. Norbert Kościuch – 11 (2,2,2,2,3)
5. Bartosz Smektała – 10 (1,3,2,1,3,3)
6. Przemysław Pawlicki – 10 (1,3,2,2,2,2)
7. Kacper Gomólski – 9 (2,0,1,3,3)
8. Adrian Cyfer – 9 (0,2,3,3,1)
9. Marcin Nowak – 8 (2,2,1,1,2)
10. Oskar Fajfer – 7 (3,1,2,d,1)
11. Oskar Bober – 5 (2,1,0,2,0)
12. Zbigniew Suchecki – 4 (w,1,3,0,0)
13. Marcin Jędrzejewski – 3 (0,0,1,1,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz – 2 (1,1,0,0,0)
15. Karol Żupiński – 2 (0,1,1)
16. Rafał Karczmarz – 1 (1,0,0,-,-)
17. Mirosław Jabłoński – 0 (w,d,-,-,-)
18. Arkadiusz Pawlak – 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. Fajfer, Bober, Bogdanowicz, Jabłoński (w)
2. Buczkowski, Kościuch, Pawlicki, Jędrzejewski
3. Kubera, Gomólski, Smektała, Cyfer
4. Przedpełski, Nowak, Karczmarz, Suchecki (w)
5. Smektała, Kościuch, Bober, Karczmarz
6. Pawlicki, Cyfer, Suchecki, Jabłoński (d)
7. Przedpełski, Kubera, Bogdanowicz, Jędrzejewski
8. Buczkowski, Nowak, Fajfer, Gomólski
9. Kubera, Pawlicki, Nowak, Bober
10. Przedpełski, Kościuch, Gomólski, Żupiński
11. Suchecki, Smektała, Buczkowski, Bogdanowicz
12. Cyfer, Fajfer, Jędrzejewski, Karczmarz
13. Gomólski, Bober, Jędrzejewski, Suchecki
14. Buczkowski, Kubera, Żupiński, Pawlak
15. Cyfer, Kościuch, Nowak, Bogdanowicz
16. Przedpełski, Pawlicki, Smektała, Fajfer (d)
17. Przedpełski, Buczkowski, Cyfer, Bober
18. Smektała, Nowak, Jędrzejewski, Pawlak
19. Gomólski, Pawlicki, Żupiński, Bogdanowicz
20. Kościuch, Kubera, Fajfer, Suchecki
Bieg dodatkowy o 5 miejsce. (67,57) Smektała, Pawlicki

Dobrą formę przed ligowymi zmaganiami zaprezentował również Adrian Miedziński. Krajowy lider Włókniarza o przepustkę do finału ubiegał się na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Torunianin wywalczył 11 punktów, co dało mu awans z 3. miejsca.

Ostrów Wielkopolski:

1. Szymon Woźniak – 14 (3,3,3,2,3)
2. Sebastian Niedźwiedź – 11 (1,3,1,3,3)
3. Adrian Miedziński – 11 (3,2,3,2,1)
4. Kacper Woryna – 11 (2,2,2,3,2)
5. Tobiasz Musielak – 10+3 (1,1,3,3,2)

6. Krystian Pieszczek – 10+2 (2,1,3,3,1)
7. Daniel Kaczmarek – 10+1 (3,3,0,1,3)
8. Mateusz Szczepaniak – 8 (1,2,1,2,2)
9. Tomasz Gapiński – 7 (2,3,2,d,0)
10. Kamil Brzozowski – 6 (0,0,2,1,3)
11. Adrian Gała – 6 (0,2,2,d,2)
12. Grzegorz Walasek – 5 (3,1,d,1,d)
13. Marcel Kajzer – 4 (0,0,1,2,1)
14. Igor Kopeć-Sobczyński – 3 (1,0,1,0,1)
15. Jarosław Hampel – 2 (2,u/-,-,-,-)
16. Marcin Kościelski – 1 (0,1,w,0)
17. Damian Baliński – 1 (0,1,d,d,-)

Bieg po biegu:
1. Walasek, Gapiński, Musielak, Brzozowski
2. Kaczmarek, Hampel, Niedźwiedź, Baliński
3. Woźniak, Woryna, Szczepaniak, Gała
4. Miedziński, Pieszczek, Kopeć-Sobczyński, Kajzer
5. Woźniak, Miedziński, Walasek, Hampel (u/ns)
6. Niedźwiedź, Szczepaniak, Musielak, Kajzer
7. Gapiński, Gała, Baliński, Kopeć-Sobczyński
8. Kaczmarek, Woryna, Pieszczek, Brzozowski
9. Pieszczek, Gała, Niedźwiedź, Walasek (d4)
10. Musielak, Woryna, Kopeć-Sobczyński, Kościelski
11. Woźniak, Gapiński, Kajzer, Kaczmarek
12. Miedziński, Brzozowski, Szczepaniak, Baliński (d4)
13. Woryna, Kajzer, Walasek, Baliński (d4)
14. Musielak, Miedziński, Kaczmarek, Gała (d4)
15. Pieszczek, Szczepaniak, Kościelski, Gapiński (d1)
16. Niedźwiedź, Woźniak, Brzozowski, Kopeć-Sobczyński
17. Kaczmarek, Szczepaniak, Kopeć-Sobczyński, Walasek (d/st)
18. Woźniak, Musielak, Pieszczek, Kościelski (w/2min)
19. Niedźwiedź, Woryna, Miedziński, Gapiński
20. Brzozowski, Gała, Kajzer, Kościelski

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Musielak, Pieszczek, Kaczmarek

Wyeliminowany z walki o Złoty Kask został z kolei Michał Gruchalski. Junior forBET Włókniarza bardzo słabo wypadł podczas tarnowskiej eliminacji, gdzie zdołał zapisać na swoim koncie zaledwie 3 „oczka”. Na tarnowskim owalu triumfował kapitan Stelmet Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz.

Tarnów:

1. Piotr Protasiewicz – 14 (3,3,2,3,3)
2. Krzysztof Kasprzak – 13 (2,3,3,2,3)
3. Piotr Pawlicki – 13 (2,3,2,3,3)
4. Maksym Drabik – 11 (1,2,3,2,3)
————————————-
5. Jakub Jamróg – 9+3 (2,2,0,3,2) – rezerwowy
————————————-
6. Daniel Jeleniewski – 9+2 (3,2,1,1,2)
7. Paweł Miesiąc – 9+ns (3,1,1,2,2)
8. Dawid Lampart – 8 (2,1,3,1,1)
9. Wiktor Lampart – 6 (0,3,0,1,2)
10. Ernest Koza – 6 (0,2,2,2,0)
11. Artur Czaja – 5 (3,0,2,0,0)
12. Artur Mroczka – 4 (0,1,0,3,0)
13. Oskar Polis – 4 (1,d,3,d,0)
14. Karol Baran – 3 (t,1,1,0,1)
15. Michał Gruchalski – 3 (1,d,1,1,-)
16. Mateusz Cierniak – 2 (1,1)
17. Norbert Krakowiak – 1 (0,1)
18. Patryk Rolnicki – 0 (u,w,d,-,-)

Bieg po biegu:
1. Czaja, Kasprzak, Drabik, Mroczka
2. Jeleniewski, Jamróg, Cierniak, Rolnicki (u)
3. Miesiąc, Lampart, Gruchalski, Lampart
4. Protasiewicz, Pawlicki, Polis, Koza
5. Protasiewicz, Jeleniewski, Lampart, Czaja
6. Kasprzak, Koza, Miesiąc, Rolnicki (w)
7. Pawlicki, Jamróg, Mroczka, Gruchalski (d)
8. Lampart, Drabik, Baran, Polis (d)
9. Polis, Czaja, Gruchalski, Rolnicki (d)
10. Kasprzak, Pawlicki, Jeleniewski, Lampart
11. Lampart, Koza, Baran, Mroczka
12. Drabik, Protasiewicz, Miesiąc, Jamróg
13. Jamróg, Koza, Lampart, Czaja
14. Protasiewicz, Kasprzak, Gruchalski, Baran
15. Mroczka, Miesiąc, Jeleniewski, Polis (d)
16. Pawlicki, Drabik, Lampart, Krakowiak
17. Pawlicki, Miesiąc, Baran, Czaja
18. Kasprzak, Jamróg, Lampart, Polis
19. Protasiewicz, Lampart, Cierniak, Mroczka
20. Drabik, Jeleniewski, Krakowiak, Koza

źródło: sportowefakty.wp.pl