CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Fredrik Lindgren przed Grand Prix Skandynawii: Znam ten tor całkiem dobrze

Fredrik Lindgren przed Grand Prix Skandynawii: Znam ten tor całkiem dobrze

Fredrik Lindgren jest jednym z faworytów Grand Prix Skandynawii w Malilli. „Fast Freddie” przed własną publicznością będzie chciał zniwelować 20-punktową stratę do lidera klasyfikacji przejściowej, Taia Woffindena.

Lindgren zapewnia, że nie przygląda się przesadnie wynikom rywali. Koncentruje się na własnej jeździe. – Mogę skupić się tylko na sobie i tym, co robię sam. Oczywiście, Tai jeździ naprawdę dobrze i zasługuje na miejsce, które obecnie zajmuje. Ja robię wszystko, co jest w mojej mocy, a jak to wszystko się ułoży, to przekonamy się na zakończenie cyklu – powiedział Fredrik Lindgren.

Zawodnik forBET Włókniarza stara nie zaprzątać sobie głowy klasyfikacją przejściową i wszystkim tym, co już było. – Nie myślę o pięciu poprzednich rundach. Koncentruję się tylko na następnej i na tym, żeby pokazać się z jak najlepszej strony – podkreślił Lindgren.

Wydawać by się mogło, że w Malilli Lindgrenowi będzie łatwiej o sukces. Zawodnik barw miejscowej Dackarny bronił bowiem przez kilka sezonów. – Oczywiście, znam ten tor całkiem dobrze. Jeździłem przez kilka lat dla Dackarny. To dobry tor do ścigania i lubię na nim jeździć. Mam nadzieję, że w sobotę pójdzie mi dobrze. W tym roku jednak jeszcze tam nie byłem.  Pełno innych żużlowców ma większe doświadczenia z jazdą w Malilli w tym roku – dodał popularny „Fredka”.

Lindgren do Malilli zawita w doskonałym humorze. Wywalczony przed tygodniem tytuł Indywidualnego Mistrza Szwecji z całą pewnością wpłynie na niego mobilizująco. „Fredka” w Eskilstunie udowodnił, że potrafi „wznieść się na wyżyny swoich umiejętności w kluczowych momentach. – Jest pewien rodzaj mentalnej siły, jakiej potrzeba, aby dobrze wystąpić w takich momentach, niezależnie czy są to Mistrzostwa Szwecji, czy półfinał lub finał SGP. To nie jest łatwe, ale zaczynam się uczyć tego, w jaki sposób występować w takich sytuacjach – zakończył jeden z liderów Włókniarza.

źródło: speedwaygp.com