CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

I liga wkracza w decydującą fazę, pora na półfinały

Rozgrywki I ligi siatkarzy wkraczają w decydującą fazę. Już w najbliższą sobotę (tj. 10.03) zostaną rozegrane pierwsze spotkania półfinałowe. W Częstochowie gracze AZS-u będą rywalizować z APP Krispolem Września, natomiast w drugiej parze Lechia Tomaszów Mazowiecki zagra z AZS-em AGH Kraków. Początek rywalizacji w hali na Zaowdziu zaplanowano na godzinę 17:00.

Zwycięzca fazy zasadniczej sezonu AZS Częstochowa bez większych problemów uporał się w ćwierćfinale z TSV Sanok, wygrywając w trzech spotkaniach. W półfinale, które dość nietypowo są rozgrywane do dwóch, a nie do trzech zwycięstw podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha zmierzą się z czwartą drużyną sezonu zasadniczego APP Krispolem Września. Na poziomie półfinałów ciężko mówić o faworytach, jednak pozycja po rundzie zasadniczej i bezpośrednie starcia obu ekip w trwającym sezonie, takiego karzą upatrywać w drużynie AZS-u. Oczywiście to co było w rundzie zasadniczej teraz nie ma żadnego znaczenia. A dodatkowym czynnikiem, który na pewno nie będzie pomagał siatkarzom obu drużyn jest fakt, że w półfinałach gramy tylko do dwóch zwycięstw. Dlatego wydaje się, że sobotnia rywalizacja będzie niezwykle istotna dla przebiegu rywalizacji w tej parze półfinałowej.

Przewaga mentalna po rundzie zasadniczej, swoja hala i doping miejscowej publiczności przemawiają za AZS-em. Gracze Krzysztofa Stelmacha w ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach są w wybornej dyspozycji. Przypieczętowując awans do półfinału i wygrywając trzecie spotkanie z TSV Sanok przed tygodniem Akademicy wygrali szesnasty mecz z rzędu! Po raz ostatni częstochowianie schodzili z parkietu pokonali w połowie listopada ubiegłego roku. Kibice AZS-u, którzy powinni w sobotnie popołudnie licznie stawić się w hali na Zawodziu, z pewnością liczą że passa zwycięstw Akademików trwać  będzie  co najmniej do końca sezonu.

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek
19. Patryk Szczurek

APP Krispol Września
1. Marek Pachocki
2. Michał Wroniecki
3. Krzysztof Antosik
4. Filip Troczyński
5. Marcin Iglewski
6. Damian Dobosz
7. Mateusz Jasiński
8. Tomasz Narowski
9. Artur Pasiński
10. Robert Brzóstowicz
12. Wojciech Kaźmierczak
15. Wiktor Matuszak
17. Jędrzej Maćkowiak
19. Patryk Napiórkowski