CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
IMP: Dwunaste miejsce Pawła Przedpełskiego w Lesznie

IMP: Dwunaste miejsce Pawła Przedpełskiego w Lesznie

speedwayekstraliga.pl | Patryk Kowalski

Maciej Janowski po raz drugi w karierze wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Zawodni Betard Sparty Wrocław był bezbłędny w leszczyńskim finale, wygrywając turniej z kompletem zwycięstw. Oprócz lidera tegorocznego cyklu SGP, na podium IMP 2020 stanęli także dwaj zawodnicy Stali Gorzów, Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak.

Jedynym reprezentantem Eltrox Włókniarza w poniedziałkowym finale był Paweł Przedpełski. Wychowanek toruńskiego Apatora zawody zakończył z dorobkiem 5 punktów co w klasyfikacji końcowej dało Przedpełskiemu 12. miejsce.

Wyniki:
1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 15 (3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 10+2 (2,3,1,1,3) – 2. miejsce w finale
3. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 12 (3,3,2,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 10+3 (1,1,3,3,2) – 4. miejsce w finale
5. Patryk Dudek (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 10+1 (1,2,3,2,2)
6. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 10+w (2,2,1,2,3)
7. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 8 (3,1,0,3,1)
8. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 7 (3,3,0,1,0)
9. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 7 (1,2,2,1,1)
10. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 6 (2,0,3,0,1)
11. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik) – 5 (1,0,1,0,3)
12. Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 5 (0,t,2,1,2)
13. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) – 4 (0,2,0,2,0)
14. Przemysław Pawlicki (MrGarden GKM Grudziądz) – 4 (2,0,2,0,d)
15. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) – 3 (0,1,0,0,2)
16. Krzysztof Kasprzak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 3 (0,0,1,2,d)
17. Jakub Jamróg (Motor Lublin) – 1 (1)
18. Adrian Miedziński (eWinner Apator Toruń) – ns

Bieg po biegu:
1. (62,35) Janowski, Zmarzlik, Kołodziej, Kościuch
2. (62,56) Drabik, Prz. Pawlicki, Smektała, Przedpełski
3. (62,56) Hampel, Pi. Pawlicki, Woryna, Kasprzak
4. (62,47) Woźniak, Pieszczek, Dudek, Kubera
5. (62,00) Zmarzlik, Kubera, Jamróg, Woryna
6. (63,22) Woźniak, Smektała, Kościuch, Kasprzak
7. (62,25) Hampel, Dudek, Kołodziej, Prz. Pawlicki
8. (62,16) Janowski, Pi. Pawlicki, Drabik, Pieszczek
9. (62,44) Pieszczek, Smektała, Zmarzlik, Hampel
10. (62,44) Dudek, Przedpełski, Pi. Pawlicki, Kościuch
11. (62,25) Kołodziej, Woźniak, Woryna, Drabik
12. (62,06) Janowski, Prz. Pawlicki, Kasprzak, Kubera
13. (62,32) Woźniak, Pi. Pawlicki, Zmarzlik, Prz. Pawlicki
14. (62,85) Drabik, Kubera, Hampel, Kościuch
15. (62,47) Kołodziej, Kasprzak, Przedpełski, Pieszczek
16. (61,91) Janowski, Dudek, Smektała, Woryna
17. (62,62) Zmarzlik, Dudek, Drabik, Kasprzak (d/4)
18. (62,98) Woryna, Kościuch, Pieszczek, Prz. Pawlicki (d/1)
19. (62,56) Pi. Pawlicki, Kołodziej, Smektała, Kubera
20. (62,37) Janowski, Przedpełski, Woźniak, Hampel

Baraż:
(62,94) Kołodziej, Zmarzlik, Dudek, Pi. Pawlicki (w/su)

Finał:
Janowski, Zmarzlik, Woźniak, Kołodziej

SportoweFakty.wp.pl