CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Juniorzy Włókniarza na torze. Gruchalski startował w Tarnowie, Świdnicki w Zielonej Górze

Juniorzy Włókniarza na torze. Gruchalski startował w Tarnowie, Świdnicki w Zielonej Górze

Jacek Winiarski

Młodzieżowcy forBET Włókniarza Częstochowa, Michał Gruchalski i Mateusz Świdnicki w niedzielę popołudnie znów pojawili się na żużlowych torach. Gruchalski startował w Tarnowie, gdzie rozegrano II Memoriał Krystiana Rempały. Zawody miały formułę turnieju par, a popularny Misiek startując w duecie z innym wychowankiem Włókniarza, Arturem Czają zajął 2. miejsce. W Zielonej Górze startował z kolei Mateusz Świdnicki. W Winnym Grodzie rozegrano Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu. Świdnicki z 9 „oczkami” został sklasyfikowany na 7. miejscu.

Wyniki (Tarnów):
I Drużyna Lombard u Górala – 25 pkt.
1. Bartosz Smektała – 10+2 (1,0,3,3,2*,1*)
2. Sebastian Niedźwiedź – 15+2 (3,3,2*,2*,3,2)

II Drużyna Hektor – 24 pkt.
13. Artur Czaja – 17 (2,3,3,3,3,3)
14. Michał Gruchalski – 7+3 (1*,2*,d,1,2*,1)

III Drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów – 21 pkt.
9. Mateusz Cierniak – 10+1 (2*,1,2,1,1,3)
10. Patryk Rolnicki – 11+1 (3,2,1,3,0,2*)

IV – V Drużyna FRB Stasiak – 18 pkt.
7. Dominik Kubera – 16 (3,3,2,2,3,3)
8. Bartłomiej Kowalski – 2 (1,w,0,0,0,1)

IV – V Drużyna WesBud – 18 pkt.
3. Jakub Jamróg – 9 (2,1,1,2,1,2)
4. Oskar Bober – 9 (0,3,3,0,3,0)

VI-VII Drużyna Rigatoni – 10 pkt.
5. Denis Zieliński – 2+1 (0,0,0,1*,0,1)
6. Marcin Rempała – 8 (2,2,1,2,1,d)

VI-VII Drużyna Grupa 4×4 – 10 pkt.
11. Daniel Kaczmarek – 10 (1,1,1,3,2,2)
12. Patryk Zieliński – 0 (0,0,0,0,0,0)

R1. Michał Nowiński – nie startował
R2. Przemysław Konieczny – nie startował

Bieg po biegu:
1. Niedźwiedź, Jamróg, Smektała, Bober
2. Kubera, Rempała, Kowalski, D. Zieliński
3. Rolnicki, Cierniak, Kaczmarek, P. Zieliński
4. Niedźwiedź, Czaja, Gruchalski, Smektała
5. Bober, Rempała, Jamróg, D. Zieliński
6. Kubera, Rolnicki, Cierniak, Kowalski (w/su)
7. Czaja, Gruchalski, Kaczmarek, P. Zieliński
8. Smektała, Niedźwiedź, Rempała, D. Zieliński
9. Bober, Kubera, Jamróg, Kowalski
10. Czaja, Cierniak, Rolnicki, Gruchalski (d1)
11. Smektała, Niedźwiedź, Kaczmarek, P. Zieliński
12. Rolnicki, Jamróg, Cierniak, Bober
13. Kaczmarek, Rempała, D. Zieliński, P. Zieliński
14. Czaja, Kubera, Gruchalski, Kowalski
15. Niedźwiedź, Smektała, Cierniak, Rolnicki
16. Bober, Kaczmarek, Jamróg, P. Zieliński
17. Czaja, Gruchalski, Rempała, D. Zieliński
18. Kubera, Niedźwiedź, Smektała, Kowalski
19. Czaja, Jamróg, Gruchalski, Bober
20. Cierniak, Rolnicki, D. Zieliński, Rempała (d3)
21. Kubera, Kaczmarek, Kowalski, P. Zieliński

Bieg najlepiej punktujących zawodników:
22. Kubera, Czaja, Rolnicki, Niedźwiedź (d4)

————————————————-

Wyniki (Zielona Góra):
1. Mateusz Tonder (Falubaz Zielona Góra) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Damian Pawliczak (Falubaz Zielona Góra) – 13 (2,2,3,3,3)
3. Kamil Nowacki (Cash Broker Stal Gorzów) – 11+3 (3,3,3,u,2)
4. Mateusz Bartkowiak (Cash Broker Stal Gorzów) – 11+2 (3,d,2,3,3)
5. Alan Szczotka (Cash Broker Stal Gorzów) – 10 (2,3,0,2,3)
6. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 9 (1,2,3,2,1)
7. Mateusz Świdnicki (forBET Włókniarz Częstochowa) – 9 (2,3,2,1,1)
8. Sebastian Szostak (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 8 (3,1,1,3,t)
9. Nikodem Bartoch (Falubaz Zielona Góra) – 8 (1,2,2,1,2)
10. Jakub Osyczka (Falubaz Zielona Góra) – 6 (2,1,1,2,0)
11. Kamil Pytlewski (Cash Broker Stal Gorzów) – 5 (1,0,2,2,w)
12. Damian Boduch (Falubaz Zielona Góra) – 5 (1,1,1,0,2)
13. Sebastian Helwig (Falubaz Zielona Góra) – 3 (0,0,1,1,1)
14. Tymoteusz Picz (Fogo Unia Leszno) – 2 (0,2,0,w,ns)
15. Nile Tufft (Falubaz Zielona Góra) – 1 (0,1,0,0,0)
16. Monika Nietyksza (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 1 (w,0,0,1,t)

Bieg po biegu:
1. Szostak, Osyczka, Boduch, Tufft
2. Bartkowiak, Świdnicki, Pytlewski, Nietyksza (w/u)
3. Tonder, Pawliczak, Pludra, Helwig
4. Nowacki, Szczotka, Bartoch, Picz
5. Nowacki, Pawliczak, Boduch, Bartkowiak (d)
6. Świdnicki, Bartoch, Szostak, Helwig
7. Szczotka, Pludra, Osyczka, Pytlewski
8. Tonder, Picz, Tufft, Nietyksza
9. Pludra, Świdnicki, Boduch, Picz
10. Tonder, Bartkowiak, Szostak, Szczotka
11. Pawliczak, Bartoch, Osyczka, Nietyksza
12. Nowacki, Pytlewski, Helwig, Tufft
13. Tonder, Pytlewski, Bartoch, Boduch
14. Szostak, Pludra, Nietyksza, Nowacki (u2)
15. Bartkowiak, Osyczka, Helwig, Picz (w/su)
16. Pawliczak, Szczotka, Świdnicki, Tufft
17. Szczotka, Boduch, Helwig, Nietyksza (t)
18. Pawliczak, Picz, Pytlewski (w/u), Szostak (t)
19. Tonder, Nowacki, Świdnicki, Osyczka
20. Bartkowiak, Bartoch, Pludra, Tufft

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
21. Nowacki, Bartkowiak

SportoweFakty.wp.pl