KMŚ: Trentino Volley wygrywa turniej finałowy w Częstochowie

Kamil Woldański

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej na Zawodziu w Częstochowie odbył się  turniej finałowych Klubowych Mistrzostw Świata. Tytuł najlepszej klubowej drużyny globu wywalczyło włoskie Trentino Volley. W wielkim finale zespół Angelo Lorenzettiego pokonał 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:18) inną włoską ekipę Cucine Lube Civitanova. W rywalizacji o brązowy medal Asseco Resovia Rzeszów przegrała 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 23:25) z rosyjskim Fakieł Nowy Urengoj.  Po zakończeniu finału wybrano natomiast najlepszą drużynę i najlepszego gracza turnieju. Nagroda MVP powędrowała w ręce przyjmującego ekipy nowo kreowanych Klubowych Mistrzów Świata, Amerykanina Aarona Russella.

Poniżej prezentujemy wyniku turnieju finałowego w Częstochowie oraz nagrody indywidualne.

PÓŁFINAŁY:
Cucine Lube Civitanova – Asseco Resovia Rzeszów  3:1 (29:31, 25:19, 25:14, 25:23)
Trentino Volley – Fakieł Nowy Urengoj  3:1 (22:25, 25:14, 25:16, 25:19)