CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Komunikat zarządu AZS Częstochowa

Komunikat zarządu AZS Częstochowa

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym (tj. 1.08) odbyło się zebranie zarządu i sponsorów AZS-u Częstochowa. Tematem spotkania była oczywiście aktualna sytuacja finansowa klubu, która niestety nie jest najlepsza o czym włodarze poinformowali na piątkowej konferencji prasowej. Na spotkaniu ustalono, że klub wzorem innych ośrodków sportowych, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej rozpocznie akcję crowdfundingową. Ponadto poinformowano, że klub nadal czyni starania w temacie pozyskiwania nowych sponsorów i kompletowania składu oraz zapewnił, że do 10 sierpnia sympatycy częstochowskiego klubu poznają jego najbliższą przyszłość.  W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne zebranie zarządu.

Poniżej prezentujemy treść komunikaty zarządu AZS Częstochowa:

Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A. informuje, że w dniu dzisiejszym odbyło się zebranie sponsorów oraz osób decyzyjnych w strukturach Klubu, dotyczące aktualnej sytuacji a także planów na najbliższe miesiące.

    Mając na szczególnym względzie powagę sytuacji, zostały omówione kierunki w jakim będą podążały działania Klubu w chwili obecnej.

    Ze względu na brak reakcji ze strony Urzędu Miasta na aktualną sytuację Klubu oraz brak kontaktu z osobami umocowanymi do reprezentowania Miasta w kwestiach kluczowych, Klub zdecydował się na przeprowadzenie akcji crowdfundingowej mającej na celu wykorzystanie potencjału jaki drzemie w sympatykach AZS-u i nie tylko. Uważamy, że warto wzorem wielu słynnych sportowych ośrodków, podjąć próbę przetrwania w ten sposób tego, mamy nadzieję, przejściowego momentu w życiu naszego ukochanego Klubu.

    Pragniemy również poinformować, że działania Klubu w kwestii pozyskiwania finansowania zarówno na wypadek absolutnego braku wsparcia Miasta jak i kolejnego sezonu, są mocno zaawansowane. Niestety, ze względu na aktualnie skomplikowaną sytuację, stanowisko lokalnych Włodarzy w niniejszej sprawie staje się najistotniejszym elementem układanki.

    Wierząc w pomyślne zakończenie kwestii organizacyjnych, oraz pilnując kwestii skompletowania jak najlepszej drużyny na przyszły sezon i zadbania o sprawy związane z licencją na sezon 2018/2019, wydano postanowienie o kolejnym zebraniu Zarządu w przyszłym tygodniu. Jednocześnie pragniemy poinformować, że do 10.08.2018 roku Klub wyda stosowny komunikat na temat przyszłości AZS-u Częstochowa.

    Korzystając z okazji zachęcamy do wsparcia działań Klubu poprzez portal fans4club.com. Z tej inicjatywy z sukcesami korzystały takie Kluby jak Wisła Kraków czy Trefl Gdańsk, jednocząc wszystkich sympatyków Klubu w realizacji wielu konkretnych celów. Prosimy pamiętać, że każdy wariant pomocy Klubowi jest stosownie wynagradzany, co podnosi atrakcyjność tej inicjatywy. Wierzymy, że każda złotówka pochodząca z tej akcji będzie procentowała w przyszłości.

    Był, będzie, jest TYLKO AZS.

Z poważaniem,

Zarząd Klubu Sportowego

AZS Częstochowa S. S. A.