CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Komunikat zarządu AZS-u Częstochowa

Komunikat zarządu AZS-u Częstochowa

Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd częstochowskiego AZS-u wydał na łamach swojej oficjalnej strony internetowej komunikat. Władze mistrza I ligi podsumowały zakończony niedawno sezon 2017/2018 i potwierdziły informację, która pojawiła się kilkanaście dni temu, a mianowicie sondowanie przez klub możliwości gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu.

Szanowni Kibice oraz Sympatycy Naszego Klubu,

Dobiegł końca fantastyczny sezon w historii nowego wydania AZS-u Częstochowa. Udało się osiągnąć świetny wynik sportowy oraz wykonać pierwszy krok w odbudowie wizerunku Klubu. Niezmiernie cieszymy się, że praca włożona przez wszystkich pracowników Klubu została doceniona w postaci rosnącej frekwencji na trybunach. Nadszedł jednak czas na kolejne postępy.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że przed nami bardzo dużo pracy, aby Klub na każdej płaszczyźnie funkcjonował na wyższym poziomie. Sezon 2017/2018 był nieodzowny, aby wytyczyć kierunek w jakim ma podążać misja odbudowy takiej marki jak AZS Częstochowa. Walczyliśmy i wciąż walczymy
z różnego rodzaju przeszkodami organizacyjnymi, jednak perspektywa na kolejne sezony sportowe kreuje się w jasnych barwach.

Wiemy, że bez Kibiców dla których jak najlepsza pozycja AZS-u Częstochowa na siatkarskiej mapie Polski ma znaczenie, nie ma sensu budowanie i rozwijanie tego projektu. Mamy pełną świadomość, że tylko wspólne budowanie dużego AZS-u ma głęboki sens. Nieustannie liczymy na Państwa wsparcie i dołożymy wszelkich starań, aby postępy czynione przez Klub były widoczne.

Nadszedł jednak kluczowy moment na podejmowanie trudnych decyzji dotyczących przyszłości.
W ubiegłym, pięknym sezonie, Klub od strony sportowej był tworzony przez ludzi ambitnych i zdeterminowanych, aby odnieść sukces. Ten kierunek nie ulegnie zmianie, jednak roszady personalne są nieuniknione.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wszystkim śledzącym poczynania Klubu, to jest Sponsorom czy Kibicom, należą się informacje na kluczowe zagadnienia związane z sezonem 2018/2019. Możemy na chwilę obecną potwierdzić, że plan pozasportowego awansu do PlusLigi miał miejsce, jednak za awansem do wyższej Ligi musi stać progres organizacyjny. Klub na tym polu musi wykonać zdecydowany krok do przodu. Nie mamy wątpliwości co do tego, że ciężka praca i cierpliwość
w dążeniu do upragnionego celu zaprocentuje.

W najbliższych dniach oraz tygodniach będziemy informowali Państwa o kluczowych zmianach w AZS Częstochowa. Pracujemy możliwie intensywnie, aby nasz ukochany Klub podążał do przodu z wielkimi ambicjami. Każda decyzja wymaga czasu i rozmów, a na końcu podziękowań i podpisów. O każdym oficjalnie wykonanym ruchu będziemy informowali Państwa niezwłocznie. Możemy zagwarantować, że celem będzie walka o najwyższe laury w sezonie 2018/2019.

Bądźcie z nami!

Z poważaniem,
Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A.