CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Kontynuować zwycięską passę

Za siatkarzami AZS-u Częstochowa bardzo udane tygodnie. Podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha wygrali ostatnich dziewięć ligowych pojedynków i plasują się na drugiej pozycji w ligowej klasyfikacji. Częstochowianie mają tyle samo punktów (40) co liderująca drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego. W sobotę biało-zielonych czeka ciężka przeprawa o kolejne ligowe punkty we Wrześni. Początek rywalizacji AZS-u z czwartą drużyną rozgrywek zaplanowano na godzinę 17:30.

Trwa fantastyczna passa Akademików. Częstochowianie wygrywają mecz za meczem i na dobre zagościli w ligowej czołówce. Przed tygodniem biało-zieloni zwyciężyli po zaciętym meczu w Krakowie (3:2) i utrzymali pozycję wicelidera. Sympatycy Akademików liczą, że dobra seria AZS-u będzie trwać i w sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha sięgnął po kolejne ligowe punkty. Zadanie będzie jednak trudne, gdyż po przeciwnej stronie siatki stanie zespół Krispolu Września, a więc jeden z czołowych zespołów I ligi. Podopieczni trenera Mariana Kardasa z pięciopunktową stratą do AZS-u, plasuje się na czwartym miejscu w tabeli.

Akademicy pokonali już drużynę Krispolu w trwającym sezonie. W pierwszej części sezonu zasadniczego w hali Polonia częstochowianie na początku listopada ubiegłego roku bardzo pewnie bo 3:0 pokonali ówczesnego lidera z Wrześni 3:0. Od tamtego momentu gra Akademików systematycznie się stabilizowała i była na coraz wyższym poziomie. Gracze Krispolu znaleźli się niemal na przeciwległym biegunie. Stracili pozycję lidera i choć nadal pasują się w ligowej czołówce, coraz częściej przydarzały im się porażki. Wystarczy wspomnieć, że przed świąteczno-noworoczną przerwą gracze Krispolu musieli uznać wyższość AZS-u AGH Kraków 1:3, a nie tak dawno na tarczy wyjechali z… Częstochowy przegrywając z Norwidem. Przed tygodniem zgodnie z oczekiwaniami pokonali jedną z dwóch najsłabszych drużyn w lidze Olimpię Sulęcin 0:3.

APP Krispol Września
1. Marek Pachocki
2. Michał Wroniecki
3. Krzysztof Antosik
4. Filip Troczyński
5. Marcin Iglewski
6. Damian Dobosz
7. Mateusz Jasiński
8. Tomasz Narowski
9. Artur Pasiński
10. Robert Brzóstowicz
12. Wojciech Kaźmierczak
15. Wiktor Matuszak
17. Jędrzej Maćkowiak
19. Patryk Napiórkowski

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek
19. Patryk Szczurek