CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
LJ: Bocar Włókniarz czwarty w Lesznie

LJ: Bocar Włókniarz czwarty w Lesznie

speedwayekstraliga.pl | Patryk Kowalski

We wtorek na torze leszczyńskiej Unii odbyła się 5. runda tegorocznej edycji Ligi Juniorów. Na stadionie Alfreda Smoczyka zwyciężyli młodzieżowcy RM Solar Falubazu Zielona Góra (24), a na kolejne miejsca zajęli zawodnicy Motoru Lublin (23) i Moje Bermudy Stali Gorzów (19). Na czwartej pozycji w dzisiejszych zawodach uplasowali się młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa.

Młode Lwy zgromadziły na swoim koniec 18 punktów. W Lesznie najlepiej spośród częstochowian radził sobie Jakub Miśkowiak (7 pkt). Jego koledzy w osobach Mateusza Świdnickiego i Bartłomieja Kowalskiego, wywalczyli odpowiedni 5 i 6 punktów.

Punktacja:
1. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 24 pkt.
1. Norbert Krakowiak – 10 (3,3,3,1)
2. Mateusz Tonder – 7 (2,3,0,2)
3. Damian Pawliczak – 7 (2,2,2,1)

2. Motor Lublin – 23 pkt.
13. Wiktor Lampart – 12 (3,2,1,3,3)
14. Wiktor Trofimow jr – 10 (2,3,3,2)
15. Wiktor Firmuga – 1 (u,0,-,1)

3. Moje Bermudy Stal Gorzów – 19 pkt.
19. Wiktor Jasiński – 9 (1,2,3,3)
20. Kamil Nowacki – 6 (0,2,3,1)
21. Kamil Pytlewski – 4 (1,1,1,1)

4. Bocar Włókniarz Częstochowa – 18 pkt.
4. Jakub Miśkowiak – 7 (1,1,3,2)
5. Mateusz Świdnicki – 5 (0,2,0,3,0)
6. Bartłomiej Kowalski – 6 (2,t,2,2)

5. Fogo Unia Leszno – 16 pkt.
10. Damian Ratajczak – 7 (w,1,3,3)
11. Hubert Ścibak – 1 (1,0,0,0)
12. Krzysztof Sadurski – 8 (3,1,2,2)

6. Betard Sparta Wrocław – 13 pkt.
7. Michał Curzytek – 8 (3,3,2,w)
8. Bartosz Curzytek – 5 (2,1,w,2)
9. Mateusz Panicz – 0 (0,0,u,d)

7. PGG ROW Rybnik – 12 pkt.
16. Mateusz Tudzież – 6 (1,1,3,1)
17. Przemysław Giera – 0 (0,d,0,0)
18. Paweł Trześniewski – 6 (3,2,0,1)

Bieg po biegu:
1. (63,47) Krakowiak, Tonder, Miśkowiak, Świdnicki
2. (66,22) Curzytek, Curzytek, Ścibak, Ratajczak (w)
3. (64,31) Lampart, Trofimow jr, Tudzież, Giera
4. (64,72) Krakowiak, Pawliczak, Jasiński, Nowacki
5. (64,94) Curzytek, Kowalski, Miśkowiak, Panicz
6. (64,18) Sadurski, Lampart, Ratajczak, Firmuga (u)
7. (65,09) Trześniewski, Jasiński, Pytlewski, Giera (d)
8. (64,81) Krakowiak, Pawliczak, Curzytek, Panicz
9. (64,81) Miśkowiak, Świdnicki, Sadurski, Ścibak
10. (64,97) Trofimow jr, Nowacki, Pytlewski, Firmuga
11. (64,87) Tonder, Pawliczak, Tudzież, Giera
12. (63,38) Trofimow jr, Miśkowiak, Lampart, Świdnicki
13. (65,09) Tudzież, Trześniewski, Curzytek (w), Panicz (u)
14. (64,47) Nowacki, Sadurski, Pytlewski, Ścibak
15. (63,35) Lampart, Trofimow jr, Pawliczak, Tonder
16. (65,61) Świdnicki, Kowalski, Tudzież, Trześniewski
17. (64,35) Jasiński, Curzytek, Pytlewski, Panicz (d)
18. (63,60) Ratajczak, Tonder, Krakowiak, Ścibak
19. (64,82) Jasiński, Kowalski, Nowacki, Świdnicki
20. Lampart, Curzytek, Firmuga, Curzytek (w)
21. (63,16) Ratajczak, Sadurski, Trześniewski, Giera

SportoweFakty.wp.pl