CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
LJ: Bocar Włókniarz i Moje Bermudy Stal najlepsze w Gorzowie

LJ: Bocar Włókniarz i Moje Bermudy Stal najlepsze w Gorzowie

speedwayekstraliga.pl | Łukasz Forysiak

Zwycięstwem drużyn Bocar Włókniarza Częstochowa i Moje Bermundy Stali Gorzów zakończyła się poniedziałkowa runda Ligi Juniorów. Zawody rozgrywane na stadionie imienia Edwarda Jancarza z powodu padającego deszczu przerwano po 18. biegach, a wyniki zaliczono po 14. wyścigach. W drużynie Włókniarza niepokonani na torze w Gorzowie byli Jakub Miśkowiak (8+1) i Mateusz Świdnicki (8+1).

Punktacja:
I-II. Moje Bermudy Stal Gorzów – 17 pkt.
10. Kamil Nowacki – 7+2 (2*,3,2*)
11. Wiktor Jasiński – 9 (3,3,3)
12. Kamil Pytlewski – 1 (1,0,-)

I-II. Bocar Włókniarz Częstochowa – 17 pkt.
16. Jakub Miśkowiak – 8+1 (2*,3,3)
17. Mateusz Świdnicki – 8+1 (3,3,2*)
18. Bartłomiej Kowalski – 1 (1,d)

III. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 16 pkt.
4. Mateusz Tonder – 11 (3,3,2,3)
5. Damian Pawliczak – 3+1 (1,2*)
6. Fabian Ragus – 2+1 (1,1*)

IV. Betard Sparta Wrocław – 11 pkt.
1. Michał Curzytek – 7 (2,3,2)
2. Bartosz Curzytek – 1 (0,1)
3. Mateusz Panicz – 3+2 (2*,1*,0)

V. Fogo Unia Leszno – 9 pkt.
7. Damian Ratajczak – 2 (0,2)
8. Kacper Pludra – 2 (1,0,1)
9. Krzysztof Sadurski – 5 (0,3,2)

VI. MrGarden GKM Grudziądz – 8 pkt.
13. Denis Zieliński – 4 (1,2,1)
14. Damian Lotarski – 3 (0,3,w)
15. Kacper Łobodziński – 1 (d,1)

VII. PGG ROW Rybnik – 6 pkt.
19. Paweł Trześniewski – 4 (1,2)
20. Mateusz Tudzież – 3 (w,2,1)
21. Błażej Wypior – 0 (0,0,u)

Bieg po biegu:
1. (62,74) Tonder, M. Curzytek, Pawliczak, B. Curzytek
2. (61,98) Jasiński, Nowacki, Pludra, Ratajczak
3. (62,68) Świdnicki, Miśkowiak, Zieliński, Lotarski
4. (63,60) M. Curzytek, Panicz, Trześniewski, Tudzież (w/u)
5. (62,48) Tonder, Ratajczak, Ragus, Sadurski
6. (63,23) Nowacki, Zieliński, Pytlewski, Łobodziński (d/start)
7. (63,26) Świdnicki, Trześniewski, Kowalski, Wypior
8. (63,32) Sadurski, M. Curzytek, Panicz, Pludra
9. (62,75) Jasiński, Tonder, Ragus, Pytlewski
10. (63,83) Lotarski, Tudzież, Łobodziński, Wypior
11. (63,16) Miśkowiak, Świdnicki, B. Curzytek, Panicz
12. (62,92) Tonder, Pawliczak, Zieliński, Lotarski (w/2min)
13. (62,05) Miśkowiak, Sadurski, Pludra, Kowalski (d/4)
14. (64,05) Jasiński, Nowacki, Tudzież, Wypior (u)
——————————————————————–
15. (64,76) Łobodziński, Lotarski, Panicz, B. Curzytek (w)
16. (62,99) Miśkowiak, Kowalski, Pawliczak, Ragus
17. (65,69) Sadurski, Tudzież, Trześniewski, Ratajczak (u)
18. (64,73) Jasiński, Nowacki, B. Curzytek (d), M. Curzytek (u)
19. Ragus (w/u)

SportoweFakty.wp.pl