CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
LJ: czwarte miejsce Włókniarza na inaugurację

LJ: czwarte miejsce Włókniarza na inaugurację

Kamil Woldański | Eltrox Włókniarz Częstochowa

We wtorek na torze w Grudziądzu zainaugurowano rozgrywki Ligi Juniorów. Drużyna Bocar Włókniarza Częstochowa, w szeregach której zabrakło Jakuba Miśkowiaka, z dorobkiem 16 punktów zajęła ex aequo wraz z zespołami z Gorzowa i Leszna, czwarte miejsce. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Lwów był Mateusz Świdnicki (9 pkt), dwa „oczka” mniej do drużynowego dorobku dołożył Bartłomiej Kowalski (7). Wtorkowe zawody bez zdobyczy punktowej zakończył natomiast Kamil Król.

1. runda tegorocznej edycji Ligi Juniorów zakończyła się pewnym triumfem młodzieżowców RM Solar Falubazu Zielona Góra.

Punktacja:
I. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 28 pkt.
19. Damian Pawliczak – 8 (2,2,2,2)
20. Norbert Krakowiak – 10 (1,3,3,3)
21. Mateusz Tonder – 10 (3,2,2,3)

II. Motor Lublin – 19 pkt.
16. Wiktor Lampart – 12 (3,3,3,3)
17. Wiktor Trofimow jr – 7 (1,1,2,w,3)
18. Wiktor Firmuga – 0 (u,-,u,0)

III. MrGarden GKM Grudziądz – 18 pkt.
10. Marcin Turowski – 7 (3,2,1,1)
11. Damian Lotarski – 5 (1,1,d,3)
12. Kacper Łobodziński – 6 (1,2,1,2)

IV – VI. BOCAR Włókniarz Częstochowa – 16 pkt.
1. Mateusz Świdnicki – 9 (2,3,2,2)
2. Bartłomiej Kowalski – 7 (1,3,1,2,t)
3. Kamil Król – 0 (u,t,u,w)

IV – VI. Moje Bermudy Stal Gorzów – 16 pkt.
7. Wiktor Jasiński – 9 (2,3,1,3)
8. Mateusz Bartkowiak – 3 (0,1,2)
9. Kamil Pytlewski – 4 (2,0,w,d,2)

IV – VI. Fogo Unia Leszno – 16 pkt.
13. Kacper Pludra – 11 (2,3,3,3,w)
14. Krzysztof Sadurski – 5 (d,1,2,1,1)
15. Hubert Ścibak – 0 (u,w,-,-)

VII. PGG ROW Rybnik – 12 pkt.
4. Mateusz Tudzież – 9 (3,u,3,1,2)
5. Błażej Wypior – 2 (w,0,1,1)
6. Przemysław Giera – 1 (1,0,-,ns)

Bieg po biegu:
1. Tudzież, Świdnicki, Kowalski, Wypior (w/u)
2. Turowski, Jasiński, Lotarski, Bartkowiak
3. Lampart, Pludra, Trofimow jr, Sadurski (d4)
4. Świdnicki, Pawliczak, Krakowiak, Król (u4)
5. Jasiński, Pytlewski, Giera, Tudzież (u2)
6. Pludra, Turowski, Łobodziński, Ścibak (u4)
7. Tonder, Pawliczak, Trofimow jr, Firmuga (u4)
8. Kowalski, Świdnicki, Bartkowiak, Pytlewski
9. Tudzież, Łobodziński, Lotarski, Giera
10. Krakowiak, Tonder, Sadurski, Ścibak (w/u)
11. Lampart, Trofimow jr, Kowalski, Król (u4)
12. Pludra, Sadurski, Tudzież, Wypior
13. Lampart, Bartkowiak, Pytlewski (w/u3), Trofimow jr (w/2min.)
14. Krakowiak, Tonder, Łobodziński, Lotarski (d2)
15. Pludra, Kowalski, Sadurski, Król (w/zdub.)
16. Lampart, Tudzież, Wypior, Firmuga (u4)
17. Tonder, Pawliczak, Jasiński, Pytlewski (d4)
18. Lotarski, Świdnicki, Turowski, Kowalski (t)
19. Krakowiak, Pawliczak, Wypior, Giera
20. Jasiński, Pytlewski (Bartkowiak u/-), Sadurski, Pludra (w/su)
21. Trofimow jr, Łobodziński, Turowski, Firmuga

SportoweFakty.wp.pl