CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lwy pokażą swoją siłę? W niedzielę mecz Falubaz – forBET Włókniarz

Przed nami 3. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi. forBET Włókniarz Częstochowa wybiera się na wyjazd do Zielonej Góry, gdzie zmierzy się z miejscowym Falubazem.

Częstochowskie Lwy od początku sezonu „ryczą” bardzo głośno. Po dwóch udanych meczach  z MRGarden GKM-em Grudziądz i Grupa Azoty Unią Tarnów, przyszedł czas na rywalizację z bardzo wymagającym rywalem. Falubaz Zielona Góra w przerwie zimowej został wprawdzie mocno osłabiony, ale wciąż jest to zespół o ogromnym potencjale sportowym. Zielonogórzanie w dwóch pierwszych meczach sezonu udowodnili oponentom, że trzeba się z nimi liczyć. Nieznaczna porażka w Tarnowie, a potem przekonywujące zwycięstwo u siebie z Grudziądzem pozwalają twierdzić, że ekipę dowodzoną przez Marka Cieślaka czeka bardzo trudne zadanie. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że losy niedzielnego meczu rozstrzygną się w biegach nominowanych.

Tak jak już wspominaliśmy, potencjał zespołu z Grodu Bahusa jest bardzo duży. Wydawać by się mogło, że odejście Jarosława Hampela i Jasona Doyle’a położy formację seniorską na przysłowiowe łopatki. Nic z tych rzeczy. Falubaz w swoim repertuarze posiada bowiem dwójkę zawodników, którzy od lat decydują o jakości całej PGE Ekstraligi. Mowa oczywiście o aktualnym wicemistrzu świata, Patryku Dudku i jednym z najlepszych ligowców od lat, Piotrze Protasiewiczu. Jeżeli dodamy do tego nieobliczalnego Grzegorza Zengotę, to mamy naprawdę mocną mieszankę wybuchową, która może odpalić przede wszystkim na domowym torze. Mocnym argumentem najbliższego rywala Włókniarza będą zapewne zawodnicy z przeszłością częstochowską, czyli Michael Jepsen Jensen i Jacob Thorssell. Nie można ponadto zapominać o zielonogórskiej młodzieży, która na tle częstochowian prezentuje się troszkę lepiej.

W Częstochowie przed wyjazdem do Zielonej Góry zachowują spokój. Ewentualna porażka tragedią wprawdzie nie będzie, ale z drugiej strony warto podtrzymać dobry humor przed kolejnym rywalem, którym będzie Betard Sparta Wrocław. Czy stać zatem biało-zielonych na zgarnięcie całej puli? Oczywiście, że tak. Żeby ziścić oczekiwania częstochowskich kibiców, formę z ostatnich spotkań musi podtrzymać trójka stranieri –  Fredrik Lindgren, Leon Madsen i Matej Zagar. Słabszy dzień jednego z nich w znacznym stopniu ograniczy szansę Włókniarza. Zakładając taki właśnie scenariusz, z bardzo dobrej strony muszą zaprezentować się Tobiasz Musielak i Adrian Miedziński. Mówiąc dokładniej, jeden i drugi musi odrobić lekcje po wyjeździe do Grudziądza.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Tobiasz Musielak
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Michał Gruchalski
7. Adrian Woźniak

Falubaz Zielona Góra:
9. Grzegorz Zengota
10. Michael Jepsen Jensen
11. Patryk Dudek
12. Jacob Thorssell
13. Piotr Protasiewicz
14. Sebastian Niedźwiedź
15. Alex Zgardziński