CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Nowe rozdanie czas start. forBET Włókniarz jedzie do Grudziądza

Wszyscy gotowi? Można zaczynać. Zatem otwieramy sezon żużlowej PGE Ekstraligi 2018. Pierwszym rywalem forBET Włókniarza Częstochowa będzie MRGARDEN GKM Grudziądz. Początek wyjazdowej rywalizacji Lwów o godzinie 16.30.

Niezwykle ciekawie zapowiadający się sezon najlepszej ligi świata otworzy sobotni szlagier 1. kolejki, w którym Betard Sparta Wrocław zmierzy się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Fogo Unią Leszno. Dzień później rozegrane zostaną pozostałe spotkania : Gorzów – Toruń, Tarnów – Zielona Góra i Grudziądz – Częstochowa. Kibiców Włókniarza najbardziej interesować będzie rzecz jasna wszystko to, co wydarzy się na torze przy Hallera 4.

Częstochowianie nie chcą powrotu koszmaru sprzed roku, kiedy to na inaugurację podopieczni Roberta Kempińskiego rozbili ekipę Lecha Kędziory 55:35. Włókniarze zapowiadają tym razem walkę o zwycięstwo, aczkolwiek mają świadomość, że MRGARDEN GKM na swoim torze jest bardzo wymagającym rywalem. Historia pokazuje bowiem, że ogromnym atutem miejscowych jest bardzo twarda nawierzchnia, która spędza sen z powiek przyjezdnym drużynom.

Atutem GKM-u jest nie tylko tor, ale również skład, który w okresie zimowym został solidnie wzmocniony. Niezwykle imponująco wygląda kadra seniorów, która w opinii grudziądzkich działaczy ma zapewnić awans do fazy play-off. Przedsezonowe sparingi z Get Well Toruń zdają się potwierdzać zapowiedzi klubowych decydentów. U progu rozgrywek bardzo dobrze prezentują się Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Antonio Lindbaeck i Artiom Łaguta. Pewnością siebie imponuje przede wszystkim Łaguta, którego pokonać w Grudziądzu będzie piekielnie trudno. W awizowanym zestawieniu na Częstochowę znajduje się ponadto Niemiec Kai Hukenbeck, a w grze o wyjściowy skład lub pozycję solidnego rezerwowego pozostaje Krystian Pieszczek. Słaby punkt MRGARDEN GKM Grudziądz? Z całą pewnością juniorzy, którzy nie mogą rozwinąć skrzydeł. Poniżej oczekiwań spisuje się duet Dawid Wawrzyniak – Kamil Wieczorek.

ForBET Włókniarz również ma kim postraszyć. Ekipa Lwów do Grudziądza jedzie wzmocniona czołowym zawodnikiem ubiegłorocznego cyklu Grand Prix, Fredrikiem Lindgrenem, który w treningach punktowanych prezentował mistrzowską formę. Bardzo mocnym punktem w talii trenera Marka Cieślaka ma być również Leon Madsen. Duńczyk występem w toruńskiej rundzie Speedway Best Pairs, potwierdził fantastyczną dyspozycję, która miejmy nadzieję, że przełoży się na ligę. Wydaje się, że w niezłej formie znajduje się również dwójka polskich seniorów – Tobiasz Musielak i Adrian Miedziński. Największe obawy budzi z kolei występ Mateja Zagara. Słoweniec nie ukrywa, że tor przy Hallera 4 sprawia mu wiele trudności. Potwierdzeniem słów popularnego „Komandosa” jest jego ubiegłoroczna zdobycz punktowa.

„Czarnym koniem” meczu w Grudziądzu Michał Gruchalski? Wszyscy wierzymy, że tak też będzie. Lider formacji młodzieżowej ma świadomość odpowiedzialności, jaka na nim ciąży, ale przedsezonowe sparingi pokazały, że drzemie w tym chłopaku ogromny potencjał.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Tobiasz Musielak
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Michał Gruchalski
7. Adrian Woźniak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Antonio Lindbaeck
10. Kai Huckenbeck
11. Krzysztof Buczkowski
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Dawid Wawrzyniak
15. Kamil Wieczorek

Sędzia: Ryszard Bryła (Zielona Góra)
Komisarz toru: Tomasz Welc