CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Oficjalnie: AZS zagra w barażach! Pierwszy mecz już w sobotę

Długo w niepewności musieli żyć siatkarze i kibice AZS-u Częstochowa. W czwartek władze PLPS w końcu wydały oficjalny komunikat, wydając zgodę na udział Akademików w meczach barażowych których stawką będzie miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach PlusLigi. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Stelmacha będzie 14. zespół kończącego się sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej Łuczniczka Bydgoszcz. Pierwszy mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę w Bydgoszczy. Kolejny w niedzielę także w hali Łuczniczki.

Informujemy, że decyzją Zarządu PLPS SA, po uprzedniej weryfikacji prowadzonej prze firmę Deloitte wraz z PLPS SA, 1. ligowy klub AZS Częstochowa spełnia wymogi udziału w rozgrywkach PlusLigi. Klub wpłacił także należną kaucję, więc spełnił wszystkie przesłanki do sportowej walki o udział w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2018/19.

Weryfikację mistrzów 1. Ligi prowadziła na zlecenie PLPS renomowana firma Deloitte. Jej wyniki potwierdzają, że klub spełnia wymogi przewidziane w regulaminie i w związku z tym zostaje dopuszczony do gry w meczach barażowych. Rywalem będzie 14. w klasyfikacji końcowej sezonu 2017/18 PlusLigi – Łuczniczka Bydgoszcz.

To właśnie Łuczniczka Bydgoszcz w ubiegłym sezonie była drużyną, z którą AZS przegrał rywalizację o 15. miejsce w tabeli, a co za tym idzie musiał brać udział w barażach, w których ostatecznie przegrał z Wartą Zawiercie i został zdegradowany do I ligi. Bydgoszczanie po nieudanym sezonie przemeblowali skład sięgając m.in po dwóch były graczy AZS-u, Adama Kowalskiego i Michała Szalachę. Zmienili również szkoleniowca, którym został charyzmatyczny Jakub Bednaruk. Zmiany te jednak na niewiele się zdały, gdyż zespół z nad Brdy znów rozegrał słaby sezon. Bydgoszczanie przegrali niedawno z MKS-em Będzin rywalizację o 13. miejsce i wciąż nie są pewni ligowego bytu.