CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Powrót legendy! Dawid Murek ponownie w AZS-ie

Powrót legendy! Dawid Murek ponownie w AZS-ie

Justyna Jaworska

Czołowe drużyny I ligi siatkarzy powoli kończą kompletowanie składów na nowy sezon, a mistrz rozgrywek AZS Częstochowa, jak do tej pory pochwalił się jedynie przedłużeniem umowy ze Sławomirem Stolcem. W środę działacze Akademików w końcu ogłosili nazwisko nowego siatkarza i trzeba przyznać, że „transferowe łowy” rozpoczęli z wysokiego „c”. Nowym libero zespołu w sezonie 2018/2019 będzie legenda częstochowskiego klubu Dawid Murek.

41-letni zawodnik od 2008 roku występuję w  najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Przez ostatnie dwa lata grał w Stoczni Szczecin. W barwach AZS-u występował z kolei w latach 1996 – 2001 oraz 2009 – 2014. Z Akademikami występując jeszcze na pozycji przyjmującego zdobył cztery medale mistrzostw Polski (w tym dwa złote), Puchar Polski i Puchar Challenge.

Dawid Murek to pierwszy nowy nabytek AZS-u Częstochowa na sezon 2018/2019. Wiadomo już że nowych twarzy w zespole będzie znacznie więcej, gdyż drużyną pożegnali się już Patryk Szczurek, Moustapha M`Baye, Bartosz Bućko (wszyscy przenieśli się do Stali Nysa) i Mariusz Magnuszewski. Blisko opuszczenia klubu są również Bartosz Krzysiek, którym interesuje się GKS Katowice i trener Krzysztof Stelmach, który znalazł się na celowniku… Stali Nysa. Murek w AZS-ie będzie występował na pozycji libero, na której w minionym sezonie występowali Łukasz Koziura i Piotr Macheta.