CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Przed meczem AZS – TSV, zrewanżować się za mecz w Sanoku

Po cennym wyjazdowym zwycięstwie w Nysie siatkarze AZS-u Częstochowa po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się przed własną publicznością. W sobotę (tj. 13.01) podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha w hali na Zawodziu zagrają z TSV Sanok. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

Końcówka ubiegłego roku była niezwykle udana dla graczy z Częstochowy. Choć biało-zieloni rozegrali od najgroźniejszych konkurentów o jedno spotkanie więcej, rok zakończyli najlepiej jak mogli – na szczycie ligowej klasyfikacji. Przerwa świąteczno-noworoczna nie wytrąciła z dobrego rytmu częstochowian. AZS w ubiegły weekend wygrał mecz na szczycie pierwszoligowych rozgrywek w Nysie z miejscową Stalą (1:3) i utrzymał prowadzenie w lidze. W sobotę graczy Krzysztofa Stelmacha czeka pojedynek przed własną publicznością z TSV Sanok. Rywal nie należy do ligowej czołówki. Po dotychczas rozegranych spotkaniach sanoczanie mają na swoim koncie 25 punktów i plasują się na 7. miejscu w tabeli.

Biało-zieloni do sobotniego meczu przystąpią z pozycji faworyta, a drużynę dodatkowo powinien mobilizować fakt, że w pierwszej części sezonu zasadniczego biało-zieloni dość niepodziewani ulegli w pierwszym meczu w Sanoku. Dokładnie 21 października ubiegłego roku AZS przegrał z TSV 1:3. Tym razem chcąc utrzymać prowadzenie w lidze Akademicy na ponowną wpadkę pozwolić sobie nie mogą.

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek
19. Patryk Szczurek

TSV Sanok
1. Kamil Durski
2. Roman Oroń
3. Rafał Cabaj
7. Patryk Łaba
8. Paweł Rusin
9. Daniel Gąsior
10. Damian Wierzbicki
12. Tomasz Kusior
13. Paweł Przystaś
15. Szymon Pałka
16. Mateusz Jóźwik
17. TOmasz Głód
18. Jakub Lewanowski