CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
„Sytuacja AZS-u zależna od rozmów ze sponsorami” – komunikat AZS Częstochowa

„Sytuacja AZS-u zależna od rozmów ze sponsorami” – komunikat AZS Częstochowa

Kamil Woldański

Na początku sierpnia władze przeżywającego problemy finansowe AZS-u Częstochowa zapowiadały że do 10-tego sierpnia wszyscy sympatycy Akademików poznają najbliższą przyszłość klubu. Działacze zgodnie z zapowiedziami wydali w dniu dzisiejszym kolejny komunikat o aktualnej sytuacji klubu, ale wciąż nie wiadomo czy uda się wypracować porozumienie z Urzędem Miasta, jaki skład zostanie zbudowany i wreszcie czy klub w ogóle weźmie udział w nadchodzących rozgrywkach I ligi siatkarzy.

W najnowszym komunikacie sternicy AZS-u informują, że Urząd Miasta nadal nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie rozliczenia zakwestionowanej dotacji z 2017 roku (w kwocie 270 tys zł) oraz na jakie wsparcie ze strony magistratu klub mógłby liczyć w nowym sezonie. Wobec tego przyszłość AZS-u jest uzależniona od rozmów ze sponsorami. Te nadal trwają i wciąż istnieje szansa, że zakończą się sukcesem.

Wydaje się, że na ostateczne rozstrzygnięcia fanom Akademików przyjdzie poczekać do końca sierpnia. Do tego dnia został wydłużony dla AZS-u proces licencyjny, a jego podstawowym warunkiem jest finalizacja rozmów ze sponsorami i zawodnikami. Klub podjął również decyzję, że wraz z początkiem nowego tygodnia zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Przypomnijmy, że na chwilę obecną ważne umowy z AZS-em ma czwórka zawodników: Sławomir Stolc, Hubert Mańko, Mateusz Rećko i Dawid Murek. Po odejściu Krzysztofa Stelmacha trenerem zespołu został Turek Sinan Tanik.

Komunikat AZS Częstochowa z dnia 10.08.2018:

    Wobec braku oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta co do planów dotyczących zarówno kwestii zwrotu dotacji z 2017 roku, jak i przedstawienia stanowiska dotyczącego poziomu wsparcia Klubu w roku bieżącym, sytuacja AZS-u Częstochowa stała się wprost zależna od rozmów z aktualnymi jak i potencjalnymi sponsorami Klubu.

Z żalem zawiadamiamy, że pasywność lokalnych włodarzy i zwlekanie z oficjalnymi decyzjami, wpływa niezmiernie negatywnie zarówno na rozmowy ze sponsorami jak i zawodnikami. Mamy jednak nadzieje, że sytuacja ta ulegnie zmianie i nadejdzie dzień w którym AZS Częstochowa przestanie być na mapie naszego Miasta pionkiem w politycznej grze. Na chwilę obecną należy uznać, że Promocja Miasta przez Siatkówkę w postaci lokalnych drużyn nie jest w strategii Częstochowy istotna.  Należy zaznaczyć, że podczas rozmów z wielkimi firmami spoza Częstochowy które Klub prowadzi od początku minionego sezonu, niniejsza sytuacja jest kuriozalna. Niezmiernie trudno tłumaczyć potencjalnym tytularnym partnerom Klubu brak współpracy z lokalnymi władzami, które w innych Miastach jest standardem. Najwyraźniej fantastyczne wyniki sportowe to za mało na poważne traktowanie.

Szeroko zakrojone rozmowy na poziomie finansowania Klubu w strategicznym wymiarze przebiegają jednak pozytywnie i mogą zakończyć się osiągnięciem znakomitych porozumień. Do ich pomyślnego finału potrzebne jest jednak ostateczne i jasne stanowisko Miasta.

Biorąc pod uwagę proces licencyjny, który w przypadku AZS-u Częstochowa został wydłużony do 31 sierpnia bieżącego roku, została podjęta decyzja o rozpoczęciu przygotowań wraz z początkiem najbliższego tygodnia.

Efektem finalizującym wszelkie rozmowy ze sponsorami i zawodnikami będzie uzyskanie licencji na sezon 2018/2019. Dokładamy wszelkich starań, aby ten fakt nastąpił w jak najszybszym terminie.

Klub wciąż ma ogromne szanse na wejście w nowy sezon z czystą kartą, zbudowanie bardzo silnej kadry na najbliższe rozgrywki i tworzenie strategii na kolejne lata z silnymi sponsorami. Potrzeba jednak zaangażowania wszystkich zainteresowanych istnieniem AZS-u na mapie Częstochowy, o co serdecznie apelujemy.

Z poważaniem,
Zarząd Klubu Sportowego
AZS Częstochowa S. S. A.