CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Trzeci mecz AZS-u z Łuczniczką. Czy Akademicy odwrócą losy rywalizacji?

W najbliższą sobotę (tj. 05.05) o godzinie 17 w hali sportowej na Zawodziu odbędzie się trzeci barażowy pojedynek o prawo gry w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2018/2019 pomiędzy AZS-em Częstochowa, a drużyną Łuczniczki Bydgoszcz. W rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw, po dwóch meczach w Bydgoszczy podopieczni trenera Jakuba Bednaruka prowadzą już 2:0. AZS by przedłużyć nadzieję na grę w nowym sezonie w PlusLidze przegrywać już nie może.

AZS Częstochowa po zaciętej rywalizacji z Lechią Tomaszów Mazowiecki wygrał rozgrywki I ligi siatkarzy. Mimo tego, Akademicy o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej muszą zmierzyć się jeszcze z 14. ekipą PlusLigi, Łuczniczką Bydgoszcz. Częstochowianie nie byli stawiani w roli faworyta. Bydgoszczanie mimo, że zaliczyli kiepski sezon i przegrali batalię o 13. miejsce z MKS-em Będzin, wciąż pozostawali drużyną która rywalizowała wśród najlepszych. Było to widać w dwóch pierwszych spotkaniach, które rozegrano w miniony weekend w Bydgoszczy. Gracze Jakuba Bednaruka dwukrotnie pewnie pokonali AZS 3:0 i zrobili milowy krok w kierunku utrzymania w elicie.

Częstochowianie w mieście nad Brdą musieli radzić sobie bez swojego lidera Bartosza Krzyśka. Atakujący Akademików w jednym z treningów złamał palec i został wyłączony z gry do końca sezonu. To bardzo duża strata dla drużyny Krzysztofa Stelmacha, gdyż Krzysiek niejednokrotnie w tym sezonie był motorem napędowym w grze ofensywnej Akademików. A to między innymi w tym elemencie gry biało-zielony w sposób bardzo widoczny ustępowali rywalom. Po dwóch porażkach i to dotkliwych w stosunku 0:3, ciężko przed trzecim starciem o optymizm w częstochowskim zespole. Jednak tak jak przed rozpoczęciem rywalizacji tak i teraz AZS nic nie musi, a tylko może. To że wynik 0:2 nie oznacza jeszcze końca rywalizacji, częstochowianie udowodnili już w finałowym starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wówczas gospodarze jutrzejszego meczu również przegrali dwa pierwsze spotkania, by wygrać trzy kolejne i zwyciężyć w całych rozgrywkach I ligi.

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek

Łuczniczka Bydgoszcz
1. Metodi Ananiev
2. Jakub Rohnka
3. Edgardo Goas
4. Wojciech Jurkiewicz
5. Kamil Reichel
6. Paweł Gryc
7. Michał Szalacha
8. Henrique Batagim
9. Bartosz Filipiak
10. Adam Kowalski
11. Jakub Bednaruk
12. Yevgenij Gorchaniuk
13. Piotr Sieńko
14. Krzysztof Bieńkowski
15. Kacper Bobrowski
16. Filip Strojny
17. Mateusz Sacharewicz
18. Wojciech Kowalski
19. Patryk Akala