Udane otwarcie Akademików

Udane otwarcie Akademików fot. plusliga.pl

Bardzo udanie pierwszoligowe rozgrywki rozpoczęli zawodnicy AZS-u Częstochowa. W niedzielę w spotkaniu inauguracyjnym podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha pokonali SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:22). Na pewno oprócz wyniku może cieszyć atmosfera jaka panowała w niedzielę popołudnie w hali na Zawodziu. A to za sprawą Siatkarskiej Elity, grupy najzagorzalszych sympatyków częstochowskiego klubu, którzy po kilku sezonach nieobecności wrócili na trybuny podrywając do dopingu resztę zgromadzonej publiczności. Kibice grali z zawodnikami, a spotkanie ligowe w Częstochowie znów przypominało siatkarskie wydarzenie. Po meczu kibice wraz z siatkarzami świętowali pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo.

Mecz częstochowianie rozpoczęli z wysokiego „C”. Drużyna Krzysztofa Stelmacha na tle uczniów ze Spały wyglądała na drużynę dojrzalszą. Dobrze grał Akademików kierował kapitan zespołu, rozgrywający Patryk Szczurek. Ze skrzydeł punktowali Bartosz Krzysiek, Slawomir Stolc i Bartosz Bućko. Mogła podobać się również gra środkowego AZS-u, Musthapy M`Baye. Częstochowska drużyna w pierwszej odsłonie wyglądała na dobrze funkcjonującą maszynę, która z każdą kolejną minutą powiększała przewaga na młodymi zawodnikami ze Spały. Inauguracyjną partię skutecznym atakiem zakończył Bartosz Bućko. W drugiej partii wydarzenia na boisku przybrały jednak zupełnie inny obrót. To goście lepiej rozpoczęli tego seta, a po bloku na Sławomirze Stolcu wyszli na trzy punktowe prowadzenie. Po chwili przewaga przyjezdnych wzrosła do 4 „oczek”. Trener Stelmach zaczął rotować składem. I trzeba przyznać, że były to zmiany udane. Najpierw dobrze na boisku wprowadził się Sławomir Busch, który zastąpił Bartosza Bućko. Potem bardzo dobrze na zespół podziałała podwójna zmiana Mateusza Rećko i Mariusza Magnuszewskiego, którzy na placu gry zastąpili najbardziej doświadczonych graczy AZS-u, Bartosza Krzyśka i Patryka Szczurka. Akademicy dzięki dobre postawie wspomnianych wcześniej Buscha i Rećko zbliżyły się na dystans 2 punktów. Niestety w kontrze pomylił się Stolc, a w kolejnej akcji przez blok rywali nie przedarł się tym razem Mateusz Rećko i SMS znów powiększył przewagę, którą utrzymał do końca (20:25).

W trzeciej partii na parkiecie po stronie Akademików pozostał skuteczny Sławomir Busch. Częstochowianie znów wskoczyli na właściwie tory i po początkowo wyrównanej walce, w każdą kolejną minutą biało-zieloni zaczęli powiększać przewagę. Podczas trzeciego seta ponownie na boisku pojawił się Mateusz Rećko, ponownie zastępując mylącego się coraz częściej Bartosza Krzyśka. Były siatkarz Metra Warszawa utrzymywał wysoką skuteczność i był jednym z wyróżniających się siatkarzy AZS-u. W partii tej ponownie dobrze zaczęła wyglądać współpraca na linii Patryk SzczurekMustapha M`Baye. Trener przyjezdnych próbował rotować składem, ale na niewiele to się zdało. Set zakończył się po udanym bloku częstochowian na Kosibie (25:20). Czwarta i ostatnia w niedzielne popołudnie partia to wyrównana walka do stanu 10:10. Potem częstochowianie włączyli „wyższy bieg” i odskoczyli na trzy punkty (17:14). Bardzo dobrze po stronie AZS-u zaczął funkcjonować blok. W tym elemencie siatkarskiego rzemiosła biało-zieloni zdobyli trzy punkty z rzędu i odskoczyli na bezpieczną przewagę. Gracze SMS-u nie poddali się jednak bez walki. Dobre zagrywki kierowane w Sławomira Stolca, pozwoliły przyjezdnym wrócić do gry. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali jednak gospodarze. Ponownie skuteczną bronią AZS okazał się blok. Seta jak i całe spotkanie atakiem blok-aut zakończył jeden z bohaterów AZS-u w dzisiejszym spotkaniu Mateusz Rećko.

AZS Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:22)

Składy:
AZS: Bućko, Stolc, M`Baye, Janus, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero) oraz Busch, Rećko, Magnuszewski.

SMS: Poręba, Slugocki, Janusz, Czetowicz, Kapica, Firszt, Szymura (libero) oraz Rajchert, Michalak, Kosiba i Grygiel

Kto wygra mecz?
AZS Częstochowa 75% Wasz typ 25% SMS PZPS Spała

Krzysztof Mercik
Dodał: Krzysztof Mercik 1 października 2017 | 20:45

Najbliższy mecz

29.07.2018 | PGE Ekstraliga
Betard Sparta Wrocław
forBET Włókniarz Częstochowa
vs
Kto wygra mecz?

Tabela

m-cedrużynapkt+/-
1Unia LesznoFogo Unia Leszno18+124
2Sparta WrocławBetard Sparta Wrocław15+70
3Stal GorzówCash Broker Stal Gorzów15+47
4Włókniarz CzęstochowaforBET Włókniarz Częstochowa13+6
5KS ToruńGet Well Toruń10-43
6Unia TarnówGrupa Azoty Unia Tarnów8-72
7Falubaz Zielona GóraFalubaz Zielona Góra7-28
8GKM GrudziądzMRGARDEN GKM Grudziądz6-104

m-cedrużynapktsety
1AZS CzęstochowaAZS Częstochowa
2KS Lechia Tomaszów MazowieckiKS Lechia Tomaszów Mazowiecki
3APP Krispol WrześniaAPP Krispol Września
4AZS AGH KrakówAZS AGH Kraków
5Stal AZS PWSZ NysaStal AZS PWSZ Nysa
6MKS Ślepsk SuwałkiMKS Ślepsk Suwałki
7Exact Systems Norwid CzęstochowaExact Systems Norwid Częstochowa
8TSV SanokTSV Sanok
9KPS SiedlceKPS Siedlce
10Olimpia SulęcinOlimpia Sulęcin
11Aqua-Zdrój Wałbrzych Aqua-Zdrój Wałbrzych
12SMS PZPS SpałaSMS PZPS Spała

Ostatnie mecze

01.07.2018 | PGE Ekstraliga (więcej)
forBET Włókniarz Częstochowa
Fogo Unia Leszno
47
:
43
Leon Madsen 13 (2,3,3,2,3)
Bartosz Smektała 10 (3,3,2,0,2)
46%
Kto wygra mecz?
(Wasz typ)
54%
17.06.2018 | PGE Ekstraliga (więcej)
logoforBET Włókniarz Częstochowa
49
logoCash Broker Stal Gorzów
41
10.06.2018 | PGE Ekstraliga (więcej)
logoGet Well Toruń
50
logoforBET Włókniarz Częstochowa
40
27.05.2018 | PGE Ekstraliga (więcej)
logoforBET Włókniarz Częstochowa
49
logoGet Well Toruń
41

Archiwum