CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
W AZS-ie powiało optymizmem. Klub z licencją na nowy sezon

W AZS-ie powiało optymizmem. Klub z licencją na nowy sezon

Justyna Jaworska

Na takie wieści wszyscy sympatycy AZS-u Częstochowa czekali od wielu tygodni. Po bardzo długim wyczekiwani i ogromnej  niepewności co do przyszłości klubu w czwartek powiało optymizmem. Władze klubu wydały komunikat, w którym informują o bieżącej sytuacji AZS-u. Najistotniejszą informacją jest otrzymanie licencji na grę w nadchodzącym sezonie I ligi siatkarzy. Co równie istotne osiągnięto porozumienie w Miastem w sprawie rozliczenia zakwestionowanej dotacji z 2017 roku. Na mocy porozumienia zwrot dotacji ma nastąpić do końca bieżącego roku. Oczywiście nie rozwiązuje to w pełni problemów klubu, ale daje nowe możliwości. AZS będzie mógł starać się o środki z tegorocznej puli miejskiej.

W dobrym kierunku podążają również rozmowy ze sponsorami. Większość darczyńców nadal będzie wspierać zespół. Co ważne niektóre podmioty postanowiły zwiększyć swoje zaangażowanie. Wkrótce można spodziewać się również podpisania nowych umów sponsorskich oraz co najbardziej interesuje kibiców nowych kontraktów z zawodnikami. Najbliższe dni mają być bardzo intensywne i mogą obfitować w wiele pozytywnych informacji ze strony klubu.

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu zarządu AZS Częstochowa:

Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna pragnie poinformować o aktualnej sytuacji Spółki oraz planach na najbliższe sezony sportowe.

Z wielką radością ogłaszamy, że Klub otrzymał licencję na grę w sezonie 2018/2019 w Pierwszej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn. Był to warunek konieczny, aby rozpocząć finalizację wielu kwestii nad którymi Klub pracował zarówno przez ostatnie tygodnie, jak i miesiące. Tym samym otwiera się przed AZS-em Częstochowa możliwość kontynuacji ambitnego projektu, którego celem ma być osiąganie jak najlepszych rezultatów na wielu płaszczyznach.

Równie ważna dla dobrego funkcjonowania Klubu była kwestia porozumienia z Urzędem Miasta Częstochowy. Informujemy, że po wielu miesiącach rozmów, Klub otrzymał decyzję na mocy której zwrot części dotacji w 2017 roku ma nastąpić do końca bieżącego roku. Nie jest to rozwiązanie najbardziej optymalne dla Klubu, jednak otwiera dla AZS-u drogę do skorzystania z tegorocznej puli miejskich środków oraz uregulowaniem tych kwestii na kolejne lata. Jednocześnie, Magistrat ogłosił przetarg na Promocję Miasta Częstochowy poprzez zespół piłki siatkowej. Głęboko wierzymy, że Nasz Klub znajdzie uznanie w oczach komisji przetargowej i AZS będzie mógł skorzystać z dostępnej puli na niniejszy cel. Uważamy, że Promocja Miasta poprzez AZS Częstochowa w zwycięskim sezonie 2017/2018, rozpoznawalność marki AZS w Polsce, rosnąca frekwencja na trybunach HSC oraz perspektywa kontynuacji ambitnego projektu na najwyższym poziomie sportowym, będzie wystarczającym wykładnikiem do wyboru oferty naszego Klubu.

Mając na uwadze fakt, że przed Klubem stawiane są wysokie wymagania, ogromne znaczenie ma kwestia budowania budżetu na przyszłe sezony. Klub przez ostatni sezon dokładał wszelkich starań, aby zerowa baza sponsorów rosła w możliwie szybkim tempie. Udało się sfinalizować umowy sponsorskie z wieloma Firmami, budując pozytywny wizerunek Klubu w towarzystwie fantastycznych wyników sportowych. Niezmiernie cieszymy się, że zdecydowana większość dotychczas zaangażowanych Firm w rozwój i pomoc AZS-u Częstochowa, zostaje z naszym Klubem na nowy sezon – zwiększając w wielu wypadkach swoje świadczenia. Ogromne podziękowania należą się w tym miejscu wszystkim Sponsorom i Partnerom Klubu, w szczególności Sponsorom Strategicznym. Dzięki nieodzownej pomocy Właścicielom marki Bowel-Pol oraz Primavera, AZS Częstochowa czuje bezcenne wsparcie. To właśnie dzięki takim cichym Bohaterom sport zawodowy ma szansę funkcjonować właściwie. Dołożymy wszelkich starań, aby wspieranie naszego Klubu mogło kojarzyć się z dumą oraz prestiżem. Chcemy razem, wspólnymi siłami, realizować marzenie o silnej siatkówce w Częstochowie.

Niezmiernie cieszymy się, że dobre relacje ze Sponsorami oraz powyższe, pozytywne wieści, pozwalają na finalizację wielomiesięcznych dialogów z nowymi Partnerami. Na dzień dzisiejszy możemy zdradzić, że rozmowy zmierzają w bardzo dobrym kierunku i mamy nadzieję, że na ich efekt nie będziemy musieli długo czekać.

W chwili obecnej AZS Częstochowa stoi w obliczu najbardziej zintensyfikowanej pracy. Od tego momentu Klub będzie regularnie informował o oficjalnych ustaleniach, które od dzisiaj mogą mieć miejsce. Będziemy przedstawiać zespół jaki będzie bronił biało-zielonych barw czy prezentować Sponsorów Klubu na najbliższy sezon. Naturalnie, lada chwila będzie mogła ruszyć sprzedaż karnetów na sezon 2018/2019. Mamy ambicje, aby wizerunek Klubu stał na najwyższym poziomie, a komunikacja z Kibicami lepsza niż kiedykolwiek. Wierzymy, że najbliższe tygodnie będą przynosiły tylko pozytywne wiadomości.

Nie ustaje również akcja crowdfundingowa na portalu fans4club.com. Ze względu na fakt, że zwrot dotacji z 2017 roku nie przestaje być obciążeniem dla Klubowego budżetu, zachęcamy do pomocy AZS-owi Częstochowa w tym zakresie. Cieszymy się, że dzięki niniejszej akcji odezwali się do Klubu nowi, potencjalni Partnerzy. Wierzymy, że będzie ich jeszcze więcej.

Dziękujemy za cierpliwość i wiarę wszystkim Kibicom AZS-u Częstochowa i zapraszamy do wspierania naszej drużyny w najbliższym sezonie.

Był, będzie, jest – Tylko AZS!

Zarząd KS AZS Częstochowa S. S. A.