CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
W piątek konferencja, AZS odkryje karty?

W piątek konferencja, AZS odkryje karty?

W najbliższy piątek tj. 27.07 w sali konferencyjnej hali widowiskowo-sportowej „Częstochowa” odbędzie się konferencja prasowa AZS-u Częstochowa. Być może wówczas władze klubu ogłoszą skład drużyny, która w nadchodzących rozgrywkach I ligi siatkarzy będzie bronić mistrzowskiego tytułu.

Na razie wiadomo, że drużyna do nowego sezonu przystąpi w mocno przemeblowanym składzie. Gracze podstawowej szóstki, a także kilku rezerwowych znalazło już bowiem nowych pracodawców i od dłuższego czasu wiadomo, że nie będą reprezentować już barw AZS-u. Przypomnijmy, że z drużyną pożegnali się: Patryk Szczurek, Bartosz Bućko, Moustapha M`Baye, Mariusz Magnuszewski, Bartosz Krzysiek i Bartłomiej Janus. W tym tygodniu nowych klubu znaleźli również środkowy Mateusz Siwicki (Chemik Bydgoszcz) i libero Łukasz Koziura (BBTS Bielsko-Biała). Zmiana nastąpiła również na ławce trenerskiej, gdzie Krzysztofa Stelmacha zastąpi Sinan Tanik.

W kadrze na nowy sezon oficjalnie znajduje się jak na razie tylko czterech siatkarzy: Sławomir Stolc, Mateusz Rećko, Hubert Mańko i powracający do Częstochowy po  czteroletniej przerwie Dawid Murek.