CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W sobotę hit w Tomaszowie Mazowieckim

Już tylko dwie kolejki dzielą nas od zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek I ligi siatkarzy. W przedostatniej serii spotkań dojdzie do meczu na szczycie tego szczebla rozgrywek. W Tomaszowie Mazowieckim lider tabeli Lechia podejmie wicelidera AZS Częstochowa. Początek spotkania, które najprawdopodobniej zadecyduje o tym, która z drużyn wygra część zasadniczą sezonu 2017/2018, zaplanowano na najbliższą sobotę (tj. 10.02) na godzinę 17.

To, że obie drużyny zakończą rundę zasadniczą na dwóch pierwszych miejscach jest niemal pewne. Obecnie Lechia ma w swoim dorobku 46 punkty i ekipę prowadzoną przez trenera Krzysztofa Stelmacha wyprzedza zaledwie o 1 punkt. Trzeci w tabeli Ślepsk Suwałki do AZS-u traci już 5 punktów. Pytanie tylko kto Lechia czy AZS okażę się mistrzem rundy zasadniczej i do fazy play off przystąpi z pozycji lidera. Teoretycznie w korzystniejszej sytuacji są gospodarze sobotniego pojedynku, a więc gracze z Tomaszowa Mazowieckiego. Swoja hala i doping miejscowych kibiców przemawia na korzyść Lechii. Z drugiej strony AZS już dwukrotnie w tym sezonie pokonał ekipę Bartłomieja Rebzdy. Najpierw Akademicy okazali się lepsi w przedsezonowym turnieju towarzyskim, a następnie sięgnęli po pełną pulę w spotkaniu ligowym, które rozegrano w hali na Zawodziu. Dodatkowo na zakończenie zmagań sezonu zasadniczego biało-zielonych teoretycznie czeka łatwiejsze zadanie. AZS zmierzy się przed własną publicznością z przedostatnią w tabeli Olimpią Sulęcin, natomiast Lechia zagra na trudnym terenie w Suwałkach. Nie zmienia to faktu, że jutrzejszy mecz będzie kluczowy do układu tabeli na zakończenie fazy zasadniczej.

Częstochowianie w ostatnich tygodniach grają jak natchnieni. Drużyna kontynuuje świetną serię zwycięstw. Po sobotniej wygranej nad Norwidem Częstochowa, AZS ma już na swoim koncie 11 z rzędu triumfów. Po raz ostatni Akademicy przegrali 18 listopada ubiegłego roku w derbowym meczu z… Norwidem Częstochowa. Lechia może pochwalić się serią „tylko” sześciu wygranych z rzędu. Pod koniec ubiegłego roku beniaminek rozgrywek zaliczył małą wpadkę przegrywając u siebie z TSV Sanok (2:3). Przed tygodniem obie drużyny bez najmniejszych problemów wygrały swoje spotkania. W rewanżowych derbach Częstochowy AZS nie dał szans Norwidowi (3:0), a Lechia również bez straty seta triumfowała w Sulęcinie.

Lechia Tomaszów Mazowiecki
2. Adam Kącki
3. Wiktor Musiał
4. Maciej Janikowski
6. Bartłomiej Neroj
7. Michał Błoński
8. Rafał Obermeler
9. Dawid Ogórek
16. Adam Miniak
10. Bartosz Buniak
11. Kamil Gutkowski
12. Mateusz Frąc
13. Przemysław Toma
14. Damian Gościański
15. Michał Lechowski

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek
19. Patryk Szczurek