Walka tylko w drugim secie, Stal Nysa – Tauron AZS 3:0

Justyna Jaworska

Nie było niespodzianki w meczu 9. kolejki siatkarskiej I ligi. Po niespełna 70 minutach gry faworyzowana Stal Nysa pokonała przed własną publicznością Tauron AZS Częstochowa 3:0 (25:10, 25:23, 25:16). Podopieczni trenera Sinana Tanika wyrównaną walkę z gospodarzami stoczyli tylko w drugim secie przegranym do 23. Set trzeci, a przede wszystkim inauguracyjna partia to absolutna dominacja ekipy Krzysztofa Stelmacha. Już w piątek Akademicy udadzą się na kolejny trudny wyjazd, tym razem do Suwałk gdzie zagrają z drużyną miejscowego Ślepska.

Stal Nysa – Tauron AZS Częstochowa 3:0 (25:10, 25:23, 25:16)

Stal: Zajder (7), Kaczorowski (19), Długosz (7), Bućko (12), M`Baye (5), Szczurek (5), Czunkiewicz (libero) oraz Bułkowski, Matula

AZS: Murek (1), Stolc (4), Siewierski, Piotrowski (13), Prokopczuk (2), Borris (4), Bik (libero) oraz Macheta (libero), Nedeljković (5), Mańko (2), Penchev (2).