CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Wielki finał czas zacząć!

AZS Częstochowa w imponującym stylu wygrał rundę zasadniczą pierwszoligowych rozgrywek. Akademicy bez najmniejszych problemów przebrnęli również fazę ćwierćfinałową i półfinałową. Teraz przyszedł czas na wielki finał. W poniedziałek i we wtorek w hali na Zawodziu podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha zagrają o tytuł najlepszej drużyny zaplecza PlusLigi z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek obu spotkań zaplanowano na godzinę 19.

AZS po dość niemrawym początku sezonu, w kolejnych tygodniach stał się prawdziwą maszyną do wygrywania. 18. zwycięstw z rzędu musi na każdym rywalu robić imponujące wrażenie. To i styl w jakim biało-zieloni przebrnęli fazę pucharową każą upatrywać w zespole Krzysztofa Stelmacha faworyta do zwycięstwa w finałowej batalii. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż Akademikom przyjdzie zmierzyć się z wicemistrzem rundy zasadniczej Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Rewelacyjny beniaminek ligi po prawdziwej rewolucji kadrowej stał się jedną z kluczowych drużyn I ligi. Lechia przez długi czas przewodziła w ligowej klasyfikacji, a dopiero na finiszu fazy zasadniczej musiała oddać fotel lidera graczom z Częstochowy. W ćwierćfinale tomaszowianie w trzech pojedynkach wyeliminowali Norwida Częstochowa, a w półfinałowej rywalizacji drużyna Bartłomieja Rebzdy okazała się lepsza od AZS-u AGH Kraków.

To co było w rundzie zasadniczej teraz nie ma jednak najmniejszego znaczenia. Mimo to z pewnością oba zespoły doskonale pamiętają że wówczas dwukrotnie lepsi byli częstochowianie. Biało-zieloni wygrali przed własną publicznością 3:1, a w rewanżu  w Tomaszowie Mazowieckim po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrali 3:2. Teraz jednak drużyny startują z czystym kontem, a mistrzem I ligi zostanie drużyna która wygra w finale trzy razy.

AZS Częstochowa
1. Hubert Mańko
4. Sławomir Busch
5. Mateusz Rećko
7. Mateusz Siwicki
8. Bartosz Bućko
9. Sławomir Stolc
10. Łukasz Koziura
11. Mustapha M`Baye
13. Piotr Macheta
14. Mariusz Magnuszewski
15. Bartłomiej Janus
16. Daniel Szaniawski
17. Bartosz Krzysiek

Lechia Tomaszów Mazowiecki
2. Adam Kącki
3. Wiktor Musiał
4. Maciej Janikowski
6. Bartłomiej Neroj
7. Michał Błoński
8. Rafał Obermeler
9. Dawid Ogórek
16. Adam Miniak
10. Bartosz Buniak
11. Kamil Gutkowski
12. Mateusz Frąc
13. Przemysław Toma
14. Damian Gościański
15. Michał Lechowski