CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

„Wojna o Częstochowę” akt drugi

Po raz drugi w walce o ligowe punkty w tegorocznych rozgrywkach I ligi naprzeciwko siebie staną drużyny AZS-u i Norwida Częstochowa. Początek kolejnych derbów naszego miasta zaplanowano na najbliższą sobotę (tj. 03.02) na godzinę 17:00. W pierwszym pojedynku obu drużyn, który rozegrano w drugiej połowie listopadzie w hali przy ulicy Jasnogórskiej po pięciosetowej batalii zwyciężyli siatkarze Norwida. Warto podkreślić, że dla podopiecznych Krzysztofa Stelmacha była to ostatnia porażka w trwających rozgrywkach.

Po porażce w derbowym pojedynku gracze AZS-u zapisali na swoim koncie dziesięć zwycięstw z rzędu i na dobre zagościli w ligowej czołówce. Obecnie zespół Akademików z dorobkiem 42 punktów plasuje się na drugiej pozycji z minimalną bo tylko 1 punktową stratą do lidera z Tomaszowa Mazowieckiego. Dobrą passę na pewno biało-zieloni będą chcieli kontynuować, tym bardziej w meczu z Norwidem. Po porażce w hali przy Jasnogórskiej gracze Krzysztofa Stelmacha będą chcieli zrehabilitować się „swoim” kibicom i pokazać, że w Częstochowie „rządzi” AZS. Zadanie nie będzie łatwe, bo drużyna Radosława Panasa choć niżej sklasyfikowana jest zespołem bardzo groźnym.

Siatkarze Exact Systems Norwida już nie raz w tym sezonie pokazywali, że są drużyną która potrafi rywalizować z najlepszymi. I choć zdarzają się wpadki, to jednak piąte miejsce w ligowych rozgrywkach i niewielka strata do trzeciego Ślepska Suwałki to nie przypadek, a świadectwo siły zespołu. Kibiców, którzy zdecydują się zasiąść w sobotnie popołudnie na trybunach hali widowiskowo-sportowej na Zawodziu na pewno czekają nie lada emocje. Być może również hala przy ulicy Żużlowej wypełni się szczelniej niż zwykle, gdyż derby mają to do siebie, że zawsze dodatkowo elektryzują kibiców.

AZS Częstochowa
Hubert Mańko
Sławomir Busch
Mateusz Rećko
Mateusz Siwicki
Bartosz Bućko
Sławomir Stolc
Łukasz Koziura
Mustapha M`Baye
Piotr Macheta
Mariusz Magnuszewski
Bartłomiej Janus
Daniel Szaniawski
Bartosz Krzysiek
Patryk Szczurek

Exact Systems Norwid Częstochowa
Kamil Gromadzki
Jakub Nowosielski
Damian Kogut
Kamil Maruszczyk
Adrian Kraś
Tomasz Kryński
Dominik Miarka
Jarosław Mucha
Damian Wdowiak
Bartosz Zieliński
Adam Smolarczyk
Mateusz Zawalski
Łukasz Usowicz
Michał Wrzeszcz
Jędrzej Zaguła
Wojciech Druzgała