ZK: bezbłędny Protasiewicz, Lwy bez awansu

Bezapelacyjnym zwycięstwem Piotra Protasiewicza zakończył się dzisiejszy turniej eliminacyjny Złotego Kasku w Częstochowie. Zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra wygrał wszystkie pięć wyścigów i we wtorkowych zawodach triumfował z kompletem 15 punktów. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli żużlowcy Betard Sparty Wrocław, Tomasz Jędrzejak i Maksym Drabik. Awans do tarnowskiego finału wywalczył również czwarty w Częstochowie Michał Szczepaniak z Polonii Piła.

Słabo przed własną publicznością wypadli reprezentanci Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.  Najwyżej sklasyfikowanym żużlowcem Lwów był Artur Czaja, który zajął 11. miejsce. Dwa „oczka” niżej uplasował się Daniel Jeleniewski, natomiast Mateusz Borowicz wtorkowe zawody zakończył na 14. pozycji.

Najsłabiej dzisiejsze eliminacje rozpoczął popularny Józek. Czaja po dwóch start nie miał na swoim koncie żadnego oczka. Na czele klasyfikacji znajdowali się z kolei z kompletem punktów Protasiewicz, Drabik i Szczepaniak. Ten ostatni pierwsze punkty stracił w 9. biegu, w którym stoczył ciekawą ale przegraną walkę z Tomaszem Jędrzejakiem. W kolejnym biegu pogromcę znalazł również Maksym Drabik przegrywając z Kacprem Gomólskim. Po zwycięstwie w 12. biegu Piotra Protasiewicza żużlowiec z Zielonej Góry został samodzielnym liderem.

W trzeciej serii startów obudził się Artur Czaja. Żużlowiec Lwów po dobrym starcie i świetnej jeździe pod samą bandą wygrał 11. bieg i zdobył swoje pierwsze punkty w turnieju. Szansę na awans stracił w 14. wyścigu kapitan Fogo Unii Leszno, Tobiasz Musielak. Popularny Toffik po trzech seriach miał na swoim koncie 6 punktów. We wspomnianym biegu walcząc o dwa „oczka” z Drabikiem przeszarżował i upadł na tor. Z powtórki został wykluczony, a następnie wycofał się z zawodów. Czaja po zwycięstwie znów zaliczył wpadkę i był ostatni. Słabo w tej serii wypadli również Mateusz Borowicz i Daniel Jeleniewski.

W pierwszym biegu finałowej serii szans na dalszą walkę o finał w Tarnowie Sebastiana Ułamka pozbawił Paweł Przedpełski. W 18. biegu końcowy triumf w zawodach przypieczętował Piotr Protasiewicz, który mimo iż po starcie jechał za plecami Maksa Drabika wygrał z dużą przewaga. Na pożegnanie z częstochowską publicznością szansę na zwycięstwo miał Artur Czaja. Były zawodnik Stali Rzeszów wygrał start i przez dwa okrążenia prowadził w 19. gonitwie. Wychowanka Włókniarza po wewnętrznej wyprzedził jednak rezerwowy w dzisiejszych zawodach Piotr Świderski.