CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zlata Stuha: słaby występ Czai

W piątek na torze w czeskich Pardubicach rozegrano turniej o Zlatą Stuhę. Zawody podczas których na torze rywalizuje aż sześciu zawodników zakończyły się zwycięstwem Krystiana Pieszczka. Słabo w tradycyjnym czeskim turnieju wypadł Artur Czaja. Wychowanek Włókniarza Częstochowa zakończył swój udział w zawodach już w pierwszej ćwierćfinałowej fazie turnieju.

Wyniki:
Ćwierćfinały:

Grupa I:
13. Krystian Pieszczek (Polska) – 10 (5,5,-)
22. Vaclav Milik (Czechy) – 8 (4,4,5)
16. Ziga Kovacic (Słowenia) – 6 (3,3,w)
———-
4. Tobias Thomsen (Dania) – 5 (1,2,3)
7. Steven Mauer (Niemcy) – 3 (2,1,1)
17. Patrik Buri (Słowacja) – 2 (w,0,2)

Grupa II:
20. Eduard Krcmar (Czechy) – 10 (5,5,-)
6. Nike Lunna (Finlandia) – 8 (1,3,5)
10. Michele Paco Castagna (Włochy) – 7 (4,2,3)
———-
9. Roland Benko (Węgry) – 7 (3,4,2)
2. Lasse Bjerre (Dania) – 6 (2,t,4)
21. Patrik Mikel (Czechy) – 1 (0,0,1)

Grupa III:
3. Anders Thomsen (Dania) – 10 (5,5,-)
19. Zdenek Holub (Czechy) – 9 (4,4,5)
18. Roman Cejka (Czechy) – 6 (3,2,3)
———-
12. Artur Czaja (Polska) – 5 (1,3,2)
15. Matic Ivacic (Słowenia) – 3 (2,1,w)
1. Jannik Klein (Austria) – 0 (0,d,d)

Grupa IV:
14. Kacper Woryna (Polska) – 10 (w,5,5)
8. Erik Riss (Niemcy) – 9 (5,4,3)
11. Nicolas Vicentin (Włochy) – 7 (3,2,4)
———-
24. Michal Skurla (Czechy) – 5 (2,3,1)
23. Ondrej Smetana (Czechy) – 3 (0,1,2)
5. Jesse Mustonen (Finlandia) – 1 (1,0,0)

Rezerwa toru:
25. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) – 13 (4,1,4,4)

Bieg po biegu:
1. Pieszczek, Milik, Kovacic, Mauer, T.Thomsen, Buri (w/u)
2. Krcmar, Castagna, Benko, Bjerre, Lunna, Mikel
3. A.Thomsen, Holub, Cejka, Ivacic, Czaja, Klein
4. Riss, Mielniczuk (Woryna – w/2min.), Vicentin, Skurla, Mustonen, Smetana
5. Pieszczek, Milik, Kovacic, T.Thomsen, Mauer, Buri
6. Krcmar, Benko, Lunna, Castagna, Mielniczuk (Bjerre t), Mikel
7. A.Thomsen, Holub, Czaja, Cejka, Ivacic, Klein (d6)
8. Woryna, Riss, Skurla, Vicentin, Smetana, Mustonen
9. Milik, Mielniczuk (Pieszczek), T.Thomsen, Buri, Mauer, Kovacic (w/u)
10. Lunna, Bjerre, Castagna, Benko, Mikel, Krcmar (ns)
11. Holub, Mielniczuk, Cejka, Czaja, Klein (d), Ivacic (w/u)
12. Woryna, Vicentin, Riss, Smetana, Skurla, Mustonen

Półfinały:

Grupa I:
13. Krystian Pieszczek (Polska) – 8 (3,5,-)
19. Zdenek Holub (Czechy) – 8 (5,3,2)
14. Kacper Woryna (Polska) – 8 (4,4,3)
———-
16. Ziga Kovacic (Słowenia) – 6 (1,0,5)
6. Nike Lunna (Finlandia) – 6 (2,2,4)
11. Nicolas Vicentin (Włochy) – 2 (0,1,1)

Grupa II:
22. Vaclav Milik (Czechy) – 10 (5,3,5)
20. Eduard Krcmar (Czechy) – 9 (4,5,-)
10. Michele Paco Castagna (Włochy) – 6 (2,1,4)
———-
8. Erik Riss (Niemcy) – 5 (3,2,w)
3. Anders Thomsen (Dania) – 4 (d,4,w)
18. Roman Cejka (Czechy) – 1 (1,0,-)

Bieg po biegu:
13. Holub, Woryna, Pieszczek, Lunna, Kovacic, Vicentin
14. Milik, Krcmar, Riss, Castagna, Cejka, A.Thomsen (d)
15. Pieszczek, Woryna, Holub, Lunna, Vicentin, Kovacic
16. Krcmar, A.Thomsen, Milik, Riss, Castagna, Cejka
17. Kovacic, Lunna, Woryna, Holub, Vicentin, Pieszczek (ns)
18. Milik, Castagna, Riss (w/2min.), A.Thomsen (w/2min.), Cejka (ns), Krcmar (ns)

Finał:
19. Pieszczek, Milik, Holub, Woryna, Krcmar, Castagna

SportoweFakty.pl