CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Znamy terminarz PGE Ekstraligi 2020! GKM Grudziądz pierwszym rywalem Włókniarza

Znamy terminarz PGE Ekstraligi 2020! GKM Grudziądz pierwszym rywalem Włókniarza

Jacek Winiarski

W środę poznaliśmy terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2020. Przyszłoroczne rozgrywki ruszą w piątek 3 kwietnia. Jako pierwsi ligowych emocji doznają kibice we Wrocławiu i w Częstochowie. W stolicy Dolnego Śląska wicemistrzowie kraju zmierzą się ze Speed Car Motorem Lublin, natomiast na SGP Arenie forBET Włókniarza podejmie MRGARDEN GKM Grudziądz. Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w niedzielę 5 kwietnia, a do rywalizacji przystąpią pary Gorzów Leszno i Rybnik Zielona Góra.

Nieco ponad tydzień później w Wielkanocną niedzielę podopieczni trenera Marka Cieślaka rozegrają wyjazdowy pojedynek. Rywalem Lwów będzie wówczas Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Poniżej prezentujemy pełny terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2020:

1. kolejka:
3 kwietnia: Betard Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin
3 kwietnia: forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz
5 kwietnia: truly.work Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno
5 kwietnia: PGG ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

2. kolejka:
11 kwietnia: Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
11 kwietnia: MRGARDEN GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik
12 kwietnia: Stelmet Falubaz Zielona Góra – forBET Włókniarz Częstochowa
12 kwietnia: Speed Car Motor Lublin – truly.work Stal Gorzów

3. kolejka:
17 kwietnia: Fogo Unia Leszno – Speed Car Motor Lublin
17 kwietnia: Stelmet Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz
19 kwietnia: PGG ROW Rybnik – truly.work Stal Gorzów
19 kwietnia: forBET Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

4. kolejka:
1 maja: truly.work Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa
1 maja: Speed Car Motor Lublin – PGG ROW Rybnik
3 maja: Betard Sparta Wrocław – Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 maja: MRGARDEN GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

5. kolejka:
22 maja: Betard Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz
22 maja: PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno
24 maja: Stelmet Falubaz Zielona Góra – truly.work Stal Gorzów
24 maja: forBET Włókniarz Częstochowa – Speed Car Motor Lublin

6. kolejka:
29 maja: PGG ROW Rybnik – forBET Włókniarz Częstochowa
29 maja: Speed Car Motor Lublin – MRGARDEN GKM Grudziądz
31 maja: Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra
31 maja: truly.work Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław

7. kolejka:
5 czerwca: Betard Sparta Wrocław – PGG ROW Rybnik
5 czerwca: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Speed Car Motor Lublin
7 czerwca: MRGARDEN GKM Grudziądz – truly.work Stal Gorzów
7 czerwca: forBET Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

8. kolejka:
19 czerwca: Fogo Unia Leszno – truly.work Stal Gorzów
19 czerwca: Stelmet Falubaz Zielona Góra – PGG ROW Rybnik
21 czerwca: MRGARDEN GKM Grudziądz – forBET Włókniarz Częstochowa
21 czerwca: Speed Car Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

9. kolejka:
26 czerwca: PGG ROW Rybnik – MRGARDEN GKM Grudziądz
26 czerwca: forBET Włókniarz Częstochowa – Stelmet Falubaz Zielona Góra
28 czerwca: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
28 czerwca: truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

10. kolejka:
3 lipca: truly.work Stal Gorzów – PGG ROW Rybnik
3 lipca: Speed Car Motor Lublin – Fogo Unia Leszno
5 lipca: Betard Sparta Wrocław – forBET Włókniarz Częstochowa
5 lipca: MRGARDEN GKM Grudziądz – Stelmet Falubaz Zielona Góra

11. kolejka:
10 lipca: Fogo Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz
10 lipca: forBET Włókniarz Częstochowa – truly.work Stal Gorzów
12 lipca: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław
12 lipca: PGG ROW Rybnik – Speed Car Motor Lublin

12. kolejka:
31 lipca: Fogo Unia Leszno – PGG ROW Rybnik
31 lipca: Speed Car Motor Lublin – forBET Włókniarz Częstochowa
2 sierpnia: truly.work Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra
2 sierpnia: MRGARDEN GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław

13. kolejka:
7 sierpnia: MRGARDEN GKM Grudziądz – Speed Car Motor Lublin
7 sierpnia: forBET Włókniarz Częstochowa – PGG ROW Rybnik
9 sierpnia: Betard Sparta Wrocław – truly.work Stal Gorzów
9 sierpnia: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno

14. kolejka:
21 sierpnia: truly.work Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz
21 sierpnia: PGG ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław
23 sierpnia: Fogo Unia Leszno – forBET Włókniarz Częstochowa
23 sierpnia: Speed Car Motor Lublin – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Półfinały:
6 września: 4 drużyna z 1, 3 z 2
11 września – data rezerwowa

Półfinały (rewanże):
13 września: 1 drużyna z 4, 2 z 3
18 września – data rezerwowa

Finały:
20 września: mecze o 1 i 3 miejsce
25 września: data rezerowa

Finały (rewanże):
27 września: mecze o 1 i 3 miejsce
2, 4 października – data rezerwowa