CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
1/4 IMP: zwycięstwo Woryny, awans Smektały

1/4 IMP: zwycięstwo Woryny, awans Smektały

wlokniarz.com

W środę 4 maja na czterech torach rozegrano ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. W stawce zawodników walczących o awans do półfinałów znalazło się trzech przedstawicieli zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, Kacper Woryna, Bartosz Smektała i Mateusz Świdnicki. Przez pierwszy etap eliminacji przebrnęli dwaj pierwsi. Woryna wygrał ćwierćfinałowe zawody w Gdańsku, natomiast Smektała zajął 4. miejsce w turnieju w Łodzi. Z dalszej rywalizacji o miano najlepszego żużlowca w kraju odpadł Mateusz Świdnicki. Młodzieżowiec Lwów zajął 10. miejsce w ćwierćfinałowych zawodach w Tarnowie.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja IMP zostanie rozegrana w nowej formule. O tytule mistrza kraju zadecyduje nie jeden, a aż trzy turnieje. Zagwarantowane miejsca w finałach mają ubiegłoroczni medaliści, uczestnicy cyklu Grand Prix oraz złoty medalista ostatnich MIMP. Oznacza to, że pewnym startów w tegorocznej edycji IMP jest m.in Jakub Miśkowiak.

Wyniki (Gdańsk):
1. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13 (1,3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) – 12 (3,2,2,2,3)
3. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 11 (2,2,3,3,1)
4. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10+3 (1,1,3,3,2)

5. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 10+2 (2,3,1,3,1)

6. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 10+w (3,3,1,0,3)
7. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) – 10+w (2,3,0,2,3)
8. Wiktor Trofimow jr (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9 (3,1,2,1,2)
9. Krystian Pieszczek (ROW Rybnik) – 9 (2,2,2,1,2)
10. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 6 (1,1,2,1,1)
11. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 5 (3,0,d,1,1)
12. Adrian Gała (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 5 (0,2,1,2,d)
13. Seweryn Orgacki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 3 (0,0,3,0,0)
14. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 3 (d,1,0,2,0)
15. Krzysztof Sadurski (Cellfast Wilki Krosno) – 2 (0,0,0,d,2)
16. Kacper Łobodziński (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 2 (1,0,1,0,0)

Bieg po biegu:
1. (65,44) Trofimow jr, Pieszczek, Jamróg, Gała
2. (64,47) Karczmarz, Tonder, Pawliczak, Sadurski
3. (64,75) Woźniak, Zengota, Woryna, Orgacki
4. (66,88) Szostak, Fajfer, Łobodziński, Poczta (d4)
5. (65,59) Fajfer, Zengota, Jamróg, Sadurski
6. (64,19) Woryna, Pieszczek, Pawliczak, Szostak
7. (64,75) Woźniak, Karczmarz, Trofimow jr, Łobodziński
8. (65,78) Tonder, Gała, Poczta, Orgacki
9. (65,65) Jamróg, Pawliczak, Woźniak, Poczta
10. (66,06) Orgacki, Pieszczek, Łobodziński, Sadurski
11. (64,63) Zengota, Trofimow jr, Tonder, Szostak (d4)
12. (64,66) Woryna, Karczmarz, Gała, Fajfer
13. (64,09) Jamróg, Karczmarz, Szostak, Orgacki
14. (64,94) Tonder, Fajfer, Pieszczek, Woźniak
15. (64,44) Woryna, Poczta, Trofimow jr, Sadurski (d4)
16. (65,13) Zengota, Gała, Pawliczak, Łobodziński
17. (64,12) Woryna, Jamróg, Tonder, Łobodziński
18. (64,41) Karczmarz, Pieszczek, Zengota, Poczta
19. (65,56) Fajfer, Trofimow jr, Pawliczak, Orgacki
20. (65,00) Woźniak, Sadurski, Szostak, Gała (d4)
Wyścig dodatkowy o 4. miejsce. (65.43) Jamróg, Tonder, Woźniak (w/2 min.), Fajfer (w/su)

—————————————————————–

Wyniki (Łódź):
1. Piotr Pawlicki – 15 (3,3,3,3,3)
2. Przemysław Pawlicki – 14 (3,3,3,3,2)
3. Marcin Nowak – 12 (2,3,3,3,1)
4. Bartosz Smektała – 11 (3,2,2,1,3)

5. Wiktor Jasiński – 10 (3,1,3,0,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym

6. Kacper Pludra – 10 (1,2,2,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
7. Daniel Kaczmarek – 8 (2,1,2,2,1)
8. Piotr Protasiewicz – 7 (2,0,1,2,2)
9. Norbert Kościuch – 7 (1,1,1,2,2)
10. Mateusz Bartkowiak – 6 (0,3,2,0,1)
11. Kacper Grzelak – 6 (2,1,0,3,0)
12. Wiktor Rafalski – 4 (1,0,t,1,2)
13. Grzegorz Walasek – 4 (1,2,w,1,w)
14. Przemysław Konieczny – 2 (0,2,w,ns,ns)
15. Piotr Gryszpiński – 2 (0,0,1,1,t)
16. Jakub Krawczyk – 0 (d,ns,ns,ns,ns)
17. Denis Zieliński – 0 ()

Bieg po biegu:
1. Jasiński, Nowak, Kościuch, Bartkowiak
2. Pawlicki, Protasiewicz, Pludra, Gryszpiński
3. Smektała, Grzelak, Walasek, Krawczyk (d)
4. Pawlicki, Kaczmarek, Rafalski, Konieczny
5. Pawlicki, Walasek, Kościuch, Protasiewicz
6. Pawlicki, Konieczny, Jasiński, Krawczyk (ns)
7. Nowak, Smektała, Kaczmarek, Gryszpiński
8. Bartkowiak, Pludra, Grzelak, Rafalski
9. Pawlicki, Smektała, Kościuch, Rafalski (t)
10. Jasiński, Kaczmarek, Protasiewicz, Grzelak
11. Nowak, Pludra, Konieczny (w), Walasek (w)
12. Pawlicki, Bartkowiak, Gryszpiński, Krawczyk (ns)
13. Grzelak, Kościuch, Gryszpiński, Konieczny (ns)
14. Pawlicki, Pludra, Smektała, Jasiński
15. Nowak, Protasiewicz, Rafalski, Krawczyk (ns)
16. Pawlicki, Kaczmarek, Walasek, Bartkowiak
17. Pludra, Kościuch, Kaczmarek, Krawczyk (ns)
18. Jasiński, Rafalski, Gryszpiński (t), Walasek (w)
19. Pawlicki, Pawlicki, Nowak, Grzelak
20. Smektała, Protasiewicz, Bartkowiak, Konieczny (ns)
bieg dodatkowy o 5. miejsce. Jasiński, Pludra

—————————————————————–

Wyniki (Tarnów):
1. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 13 (3,3,2,3,2)
2. Ernest Koza (Aforti Start Gniezno) – 12 (2,3,3,1,3)
3. Gleb Czugunow (Betard Sparta Wrocław) – 12 (2,2,3,3,2)
4. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 11+3 (2,2,2,2,3)

5. Dawid Lampart (Texom Stal Rzeszów) – 11+d (3,1,3,1,3)
6. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – 10 (3,3,2,2,w)
7. Wiktor Lampart (Motor Lublin) – 10 (3,2,1,2,2)
8. Artur Mroczka (Budmax-Stal Polonia Piła) – 9 (1,3,0,3,2)
9. Daniel Jeleniewski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 7 (1,w,3,3,d)
10. Mateusz Świdnicki (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 7 (0,0,2,2,3)
11. Dawid Rempała (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 5 (0,2,1,1,1)
12. Piotr Pióro (Unia Tarnów) – 5 (2,1,1,0,1)
13. Patryk Wojdyło (ROW Rybnik) – 3 (1,0,1,1,0)
14. Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław) – 1 (w,1,0,0,w)
15. Patryk Zieliński (Unia Tarnów) – 0 (u/-,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. (70,91) D. Lampart, Pióro, Zieliński (u/-)
2. (70,05) Kowalski, Czugunow, Mroczka, Świdnicki
3. (71,02) W. Lampart, Cierniak, Jeleniewski, Rempała
4. (70,32) Szczepaniak, Koza, Wojdyło, Curzytek (w/u)
5. (69,64) Kowalski, W. Lampart, Pióro, Wojdyło
6. (70,04) Szczepaniak, Czugunow, Jeleniewski (w/u)
7. (70,66) Koza, Cierniak, D. Lampart, Świdnicki
8. (71,01) Mroczka, Rempała, Curzytek
9. (71,70) Czugunow, Cierniak, Pióro, Curzytek
10. (70,77) Koza, Kowalski, Rempała
11. (70,99) D. Lampart, Szczepaniak, W. Lampart, Mroczka
12. (71,76) Jeleniewski, Świdnicki, Wojdyło
13. (72,09) Szczepaniak, Świdnicki, Rempała, Pióro
14. (71,12) Mroczka, Cierniak, Wojdyło
15. (71,11) Jeleniewski, Kowalski, D. Lampart, Curzytek
16. (70,97) Czugunow, W. Lampart, Koza
17. (71,81) Koza, Mroczka, Pióro, Jeleniewski (d4)
18. (72,14) Świdnicki, W. Lampart, Curzytek (w/u)
19. (71,58) D. Lampart, Czugunow, Rempała, Wojdyło
20. (71,68) Cierniak, Szczepaniak, Kowalski (w/su)
Bieg dodatkowy o 4. miejsce. (70,13) Cierniak, D. Lampart (d2)

SportoweFakty.wp.pl