CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Przed Akademikami trudny wyjazd do Bielska-Białej

Przed Akademikami trudny wyjazd do Bielska-Białej

Justyna Jaworska

Po dwóch spotkaniach z beniaminkami rozgrywek Tauron AZS Częstochowa następnie w kalendarzu miał zaplanowane dwa spotkania ze spadkowiczami ostatniego sezonu PlusLigi. Pierwsze rozegrane w minioną środę przeciwko KPS Kielce zakończyło się porażką drużyny Sinana Tanika 2:3. Drugie przeciwko BBTS Bielsko-Biała zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (tj. 13.10). Początek zaplanowano na godzinę 18.

Start rozgrywek nie jest łatwy dla Tauron AZS Częstochowa. To było do przewidzenia, wobec pozasportowych problemów Akademików w okresie letnim. Po wymęczonym, ale zwycięskim spotkaniu na inaugurację z Mickiewiczem Kluczbork, potem przyszły dwie porażki. Najpierw dość dotkliwa w Jaworznie z MCKiS (1:3), a w minioną środę przed własną publicznością z KPS Kielce (2:3). W grze AZS-u wciąż widać sporo mankamentów. W oczy rzucają się przede wszystkim proste błędy własne, seryjnie psute zagrywki czy w końcu brak wystarczającej siły w grze ofensywnej. W kadrze na próżno na razie szukać także lidera, zawodnika który wziąłby na swoje braki ciężar gry w najważniejszych momentach seta. Trzy “oczka” zgromadzone po trzech meczach lokują zespół Sinana Tanika dopiero na 9. miejscu. To z pewnością nie jest pozycja, która satysfakcjonowałaby sympatyków częstochowskiego klubu. O poprawę aktualnej sytuacji w ligowej tabeli po najbliższym spotkaniu nie będzie jednak łatwo.

Akademicy udadzą się bowiem do Bielska, gdzie przyjdzie im zagrać z zespołem, który jeszcze paręnaście tygodni temu rywalizował na poziomie PlusLigi. I choć po degradacji zespół BBTS-u przeszedł niemałą kadrową rewolucją, to jednak działaczom udało się zmontować na tyle silny skład, który może włączyć się do walki o czołowe lokaty w tegorocznym sezonie I ligi. Wśród nowych twarzy w drużynie trenera Pawła Gradowskiego pojawił się m.in. libero Łukasz Koziura, a więc siatkarz AZS-u Częstochowa w sezonie 2017/2018. Po 3. kolejkach trwającego sezonu BBTS z dorobkiem 6 punktów plasuję się obecnie na 4. miejsce w ligowej tabeli. Bielszczanie po dwóch zwycięstwach odpowiednio nad MCKiS Jaworzno oraz KPS Kielce, w ostatnią środę musieli uznać wyższość  jednego z trzech beniaminków pierwszoligowych rozgrywek, Gwardii Wrocław.

BBTS Bielsko-Biała
1. Jarosław Macionczyk – rozgrywający
3. Wiktor Nowak – rozgrywający
5. Mikołaj Sawicki – przyjmujący
6. Bartosz Firszt – przyjmujący
7. Sebastian Adamczyk – środkowy
8. Łukasz Koziura – libero
9. Maciej Skowroński – środkowy
10. Bartosz Buniak – środkowy
11. Kajetan Marek – libero
12. Mikołaj Skotarek – atakujący
13. Tomasz Piotrowski – przyjmujący
14. Fedor Sukhatskiy – przyjmujący
17. Bartłomiej Oniszk – środkowy
20. Oleg Krikun – atakujący

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero