CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

25 kwietnia Memoriał Idzikowskiego i Czernego

Znamy już termin oficjalnej inauguracji sezonu żużlowego w  Częstochowie. Pierwsze oficjalne zawody na torze SGP Areny rozegrane zostaną 25 kwietnia. W tym dniu zaplanowano kolejną edycję Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Działacze Włókniarza pomimo braku ligowej licencji na sezon 2015 zamierzają zapewnić częstochowskim kibicom jak największą dawkę żużlowych emocji. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, to jedna z pierwszych tegorocznych imprez w Częstochowie. – Oprócz wspomnianego Memoriału planujemy również organizację turnieju o Puchar Prezydenta Częstochowy i Speedway Silesia Cup. Być może w ciągu kilku najbliższych dni zorganizujemy kilka test-meczy z innymi klubami. Nie ukrywam bowiem, że dzwonią do nas przedstawiciele klubów z Krakowa i Łodzi. Ponadto będziemy też organizować zawody juniorskie – poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

Niewykluczone, że na obiekcie w Częstochowie nadal będzie gościć ekstraliga. – Sparta Wrocław zamierza powalczyć o play-offy i jeżeli im się to uda, to  pojadą je na naszym torze. Powiem więcej, istnieje duża szansa, że ujrzymy u nas wrocławian jeszcze w rundzie zasadniczej. Z władzami wrocławskiego klubu jesteśmy w stałym kontakcie – zakończył Świącik.