CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

30 maja turniej o Szablę Kmicica

Działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz podali termin kolejnych zawodów żużlowych, które odbędę się na torze w Częstochowie. Po zorganizowaniu 45. Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, kolejną żużlową imprezą będzie indywidualny turniej o Szablę Kmicica. Turniej rozegrany zostanie w sobotę (30 maja). Początek o godzinie 16.00.

– Chcieliśmy  zorganizować imprezę nawiązującą do naszego miasta. Choć Andrzej Kmicic to postać wyłącznie literacka, to jest on mocno zakorzeniony w świadomości częstochowian. W “Potopie” Henryka Sienkiewicza brał on przecież udział w obronie Jasnej Góry przed najazdem szwedzkim.  W turnieju na pewno zobaczymy zawodników związanych z Włókniarzem Częstochowa, a także jeźdźców z zewnątrz. Jesteśmy już po rozmowach z pierwszymi żużlowcami, którzy wyrazili już swoją chęć startu w tej imprezie. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby stawka turnieju była jak najciekawsza poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa, Michał Świącik.

Ceny biletów na te zawody będą identyczne jak na rozegrany w drugiej połowie kwietnia Memoriał Idzikowskiego i Czernego. I tak za bilet normalny kibice będą musieli zapłacić 15 zł. 10 zł. kosztować będzie z kolei bilet ulgowy – przysługuje uczniom i studentom do 26-go roku życia – urodzonym w 1989 roku i później oraz osobom po 65-tym roku życia – urodzonym w 1950 roku i wcześniej. Dzieci do lat 12-tu (osoby urodzone w 2003 roku i później) oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich wstęp darmowy.

źródło: ckmwlokniarz.com.pl