CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Adam Kowalski nowym libero AZS-u

AZS Częstochowa pozyskał kolejnego zawodnika. Drugim po Pawle Adamajtisie siatkarzem, który przed sezonem 2016/2017 dołączył do częstochowskiego drużyny jest Adam Kowalski. 22-letni libero ostatnie trzy sezony  spędził w ekipie Czarnych Radom. W Częstochowie ma zastąpić Adriana Stańczaka.

Adam Kowalski to częstochowianin, który siatkarską karierę rozpoczynał w Norwidzie Częstochowa. Potem kolejne siatkarskie szlify zbierał w SMS-ie Spała, a od sezonu 2013/2014 był libero Czarnych Radom. W minionych rozgrywkach Kowalski o miejsce na boisku rywalizował z Serbem Nevenem Majstorovicem. Wystąpił w 19 meczach przyjmując zagrywkę rywala z 36% skutecznością. W klasyfikacji najlepszych libero PlusLigi zajął 16. miejsce.

Przypomnijmy, że oprócz Adama Kowalskiego i Pawła Adamajtisa w nowym sezonie w barwach AZS-u Częstochowa zobaczymy jeszcze Rafała Szymurę, Stanisława Wawrzyńczyka, Bartosza Buniaka, Michała Szalachę, Tomasza Kowalskiego i Bartłomieja Janusa. Z drużyną prowadzoną przez Michała Bąkiewicza pożegnali się m.in dwaj Brazylijczycy rozgrywający Rafael Redwitz i atakujący Felipe Airton Bandero.

azsczestochowa.pl