CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Adrian Miedziński w Apatorze Toruń

Adrian Miedziński w Apatorze Toruń

Jacek Winiarski

Powoli rozkręca się transferowa karuzela. Na tydzień przed zamknięciem okienka transferowego kluby coraz częściej informują o kadrowych roszadach. W czwartek działacze forBET Włókniarza Częstochowa pochwalili się przedłużeniem współpracy z Jakubem Miśkowiakiem. W tym samym czasie oficjalnie potwierdzono, że Adrian Miedziński w sezonie 2020 będzie zdobywał punkty dla macierzystego Apatora Toruń.

O powrocie popularnego Miedziaka do zdegradowanego z PGE Ekstraligi klubu z Torunia było wiadomo od dłuższego czasu. Dziś transfer został oficjalnie potwierdzony. Adrian Miedziński spędził w Częstochowie dwa sezony. Indywidualnie bardziej udany był dla niego ten pierwszy. Miedziński zwłaszcza na torze przy Olsztyńskiej był mocnym punktem zespołu Marka Cieślaka. Z forBET Włókniarzem zdobył w sezonie 2018 brązowy medal w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. W minionym sezonie w rozgrywkach ligowych w biało-zielonych barwach Miedziak radził sobie dużo gorzej. Mimo to, zdołał wraz z kolegami z drużyny wywalczyć brązowy krążek DMP.

Adrian Miedziński jest czwartym żużlowcem, który oficjalnie pożegnał się z zespołem Włókniarza. Wcześniej kontrakty w innych drużynach parafowali Matej Zagar (Lublin), Damian Dróżdż (Krosno) i Michał Gruchalski (Tarnów). Z klubem na kolejny sezon związali się z kolei wspomniany wcześniej Jakub Miśkowiak i Paweł Przedpełski. Wkrótce nowe trzyletni umowy powinni parafować Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Drużynę wzmocnią z kolei Jason Doyle i Rune Holta.