CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Adrian Stańczak: tanio skóry nie sprzedamy

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji sezonu 2015/2016. Siatkarze AZS-u Częstochowa rozgrywki PlusLigi rozpoczną od starcia z mistrzem Polski, Asseco Resovią Rzeszów. Libero Akademików, Adrian Stańczak zapewnia, że częstochowianie w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem zagrają na maksimum umiejętności i powalczą o zwycięstwo.

Będziemy musieli naprawdę wiele się natrudzić, aby odnieść zwycięstwo. Mogę wszystkich zapewnić, że tanio skóry nie sprzedamy i to mistrz Polski będzie musiał bardzo się postarać, aby wywieźć z Częstochowy cenne punkty.

Mówi na łamach portalu PlusLiga.pl, były zawodnik Jadaru Radom.

Stańczak ma nadzieję, ze po trudnych sezonach które AZS kończył na dole ligowej tabeli, ten rozpoczynający się w dniu dzisiejszym będzie przełomowy i częstochowski klub pomału zacznie wracać na właściwe tory.

Po tych ostatnich sezonach musimy odbudować markę AZS Częstochowa. Chcielibyśmy, aby ten sezon był przełomowy. Wszyscy pchamy wózek w jednym kierunku, aby o klubie z Częstochowy znowu było głośno. Myślę, że zarówno kibicom, trenerom, zawodnikom jak i działaczom, którzy wkładają ogrom serca w pracę w tym klubie należy się zdecydowanie wyższe miejsce w tabeli, niż to miało miejsce w ostatnich sezonach.

Dodaje Stańczak.

28-letni libero chwali także nowego kapitana Akademików, Rafaela Redwitza. Z byłym rozgrywającym Resovii Rzeszów, podobnie jak z większością pozostałych siatkarzy, Stańczak spędził cały 11 tygodniowy okres przygotowawczy. W tym czasie zdołał dość dobrze poznać doświadczonego Brazylijczyka, który posiada również francuski paszport i ma za sobą występy w reprezentacji Trójkolorowych.

Rafael ma ogromne doświadczenie. Jest to zawodnik, który przez wiele lat grał w bardzo dobrych i mocnych klubach. Jego doświadczenie widać na każdym kroku. Zdobytą wiedzę bardzo fajnie przekazuje młodszym zawodnikom. Mimo, że ma na swoim koncie liczne medale nie daje nikomu odczuć, że jest kimś lepszym. Po prostu w każdej sytuacji stara się pomóż drużynie.

Kończy libero częstochowskiego AZS-u, Adrian Stańczak.

PlusLiga.pl