CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Adrian Stańczak zostaje w Częstochowie

Po fatalnym sezonie w wykonaniu częstochowskich Akademików drużynę AZS-u czeka prawdziwa kadrowa rewolucja. Jednym z nielicznych zawodników obecnej kadry, który zostanie w klubie na przyszły sezon będzie libero Adrian Stańczak. Dla 28-letniego siatkarza będzie to już trzeci sezon gry w biało-zielonych barwach.

Pokazał, że potrafi ciężko pracować, sprawdził się u nas i na tej pozycji nie zamierzamy nic zmieniać

Mówi o nowym angażu Stańczaka w AZS-ie, Ryszard Bosek.

Adrian Stańczak przygodę z AZS-em rozpoczął w sezonie 2011/2012 zdobywając z zespołem Puchar Challenge. Potem trafił do czeskiego Volejbal Brno, a w kolejnym sezonie do pierwszoligowego Camperu Wyszków. Do Częstochowy wrócił przed sezonem 2014/2015. Oprócz Stańczaka w nowej drużynie AZS-u na pewno ujrzymy Rafała Szymurę i Łukasza Polańskiego, który dzisiaj związał się kontraktem z częstochowskim zespołem. Wciąż szansę na nowy kontrakt ma również dotychczasowy kapitan Bartosz Janeczek.

Z zespołem definitywnie pożegnała się czwórka obcokrajowców: Miguel Angel De Amo, Guillaume Samica, Maksim Khilko i Artur Udyrs. W ich miejsce klub planuje pozyskać nowych graczy z zagranicznym paszportem. Najczęściej w kontekście gry w AZS-ie wymienia się m.in. byłego reprezentanta Francji o brazylijskich korzeniach Rafaela Redwitza. Na liście życzeń działaczy znajdują się również Thijs Ter Horst, Mitja Gasparini czy Jeroen Rauwerdink.

Chcemy kupić zawodnika tej klasy co Rafael Redwitz i jeszcze dwóch innych obcokrajowców. Jesteśmy w trakcie pertraktacji. W grę wchodzi pięciu-sześciu graczy i trudno w tej chwili powiedzieć, który z nich będzie grał w AZS-ie. Ogólnie mogę powiedzieć, że chodzi o jednego atakującego i jednego przyjmującego.

Mówi dyrektor sportowy klubu, Ryszard Bosek.

Gazeta.pl