CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Akademickie derby na zakończenie fazy zasadniczej

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarze AZS-u Częstochowa zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Początek meczu zaplanowano na najbliższy piątek (tj. 20.02) o godzinie 18. Bezpośrednią transmisje z jutrzejszego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Dla podopiecznych trenera Michała Bąkiewicza piątkowy pojedynek nie ma większego znaczenia. Wiadomo już bowiem że częstochowianie są skazani na grę w fazie play down. Jedyną niewiadomą pozostaje z jakiego miejsca AZS przystąpi do rywalizacji drużyn z dołu tabeli oraz kto będzie rywalem Akademików. Na tą chwilę najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym AZS zagra z Effectorem Kielce. Przypomnijmy, że w fazie play down spotykają się cztery ostatnie drużyny (11 z 14 oraz 12 z 13). Drużyny, które uzyskają lepszy bilans w dwumeczu będą uprawnione do gry o miejsca 5-12, przegranym pozostanie jedynie walka o 13. pozycję na koniec sezonu.

Do Olsztyna Guillaume Samica i spółka pojadą po  czterech z rzędu porażkach w rozgrywkach ligowych. I choć w ostatnich spotkaniach z Resovią Rzeszów czy wcześniej z PGE Skrą Bełchatów Akademicy walczyli jak równy z równym z wyżej notowanymi rywalami, nerwowe końcówki w wykonaniu graczy Michała Bąkiewicza sprawiły jednak, że siatkarze AZS-u nie wzbogacili swojego dorobku punktowego. W Olsztynie częstochowianie powinni powalczyć o przełamanie serii porażek, dodatkowo wygrana na pewno miałaby pozytywny wpływ na rywalizację w fazie play down. Częstochowianie ponadto mają do wyrównania “rachunki” z drużyną z Warmii i Mazur. W pierwszej części sezonu zasadniczego, gdy obie ekipy w hali na Zawodziu spotkały się po raz pierwszy częstochowianie przegrali z kretesem 0:3.

Indykpol po zmianie trenera prezentuje lepszą siatkówkę niż wcześniej, ale wciąż jest drużyną bardzo nierówną. Dobe spotkania olsztynianie przeplatają bardzo słabymi. W ostatnich tygodniach Indykpol gładko bo w trzech setach przegrał z Sosnowcu z Banimeksem, by kilka dni później 3:0 pokonać rewelację z początku sezonu Politechnikę Warszawską. W kolejnym meczu podopieczni Andrea Gardiniego znów zawiedli i ulegli przed własną publicznością z Cerradem Czarnymi Radom, a w ostatni weekend po tie breaku przegrali w Kielcach z Effectorem.

Indykpol AZS Olsztyn
1.    Dobrowolski Maciej
2.    Gulak Krzysztof
5.    Bik Jakub
7.    Bednorz Bartosz
8.    Zniszczoł Miłosz
9.    Adamajtis Paweł
10.    Szymański Grzegorz
11.    Zajder Maciej
13.    Łuka Piotr
14.    Potera Michał
15.    Zatko Juraj
16.    Hain Piotr
17.    Ogurcak Frantisek
18.    Cabral Levi

AZS Częstochowa
1.    Udrys Artur
2.    Marcyniak Mariusz
3.    De Amo Miguel Angel
4.    Zygmunt Damian
5.    Napiórkowski Patryk
6.    Szymura Rafał
7.    Kaczyński Michał
8.    Janeczek Bartosz
9.    Macyra Jakub
10.    Samica Guillaume
11.    Przybyła Mateusz
13.    Buczek Konrad
15.    Khilko Maksim
16.    Herman Szymon
17.    Stańczak Adrian
18.    Pietkiewicz Paweł