CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Akademicy pokonali amatorów z Krzepic

Akademicy pokonali amatorów z Krzepic

Justyna Jaworska

Na ostatniej prostej przygotowań do nowego ligowego sezonu AZS Częstochowa pokonał w sobotę amatorski zespół UKS Tygrysy Krzepice 4:1 (16:14, 13:15, 15:10, 15:9, 15:13). Rozgrywki ligowe podopieczni trenera Sinana Tanika rozpoczną już w najbliższą sobotę, gdy to we własnej hali zagrają z beniaminkiem I ligi Mickiewiczem Kluczbork.

Przypomnijmy, że ostatnie tygodnie były niezwykle burzliwe dla częstochowskiego klubu. Na wiosnę zespół prowadzony jeszcze przez Krzysztofa Stelmacha wygrał rozgrywki ligowe pokonując w wielkim finale Lechię Tomaszów Mazowiecki. W starciu barażowym z Łuczniczką Bydgoszcz, Akademicy nie mieli jednak zbyt dużo do powiedzenia. Wydawało się, że drużyna po kosmetycznych zmianach znów włączy się w walkę o czołowe lokaty na zapleczu PlusLigi.

Niestety z obozu AZS-u napływały tylko złe wiadomości, najpierw o odejściach czołowych zawodników, trenerów i w końcu o dużych problemach finansowych i konflikcie z magistratem. Na szczęście udało zawrzeć się porozumienie z miastem i uporać z problemami na tyle, że Akademicy wystartują w lidze bo i to przez długi czas stało pod dużym znakiem zapytania. Niestety zawirowania wokół klubu mocno odbiły się na personaliach. W zespole pozostało tylko trzech siatkarzy z mistrzowskiej drużyny: Sławomir Stolc, Hubert Mańko i Piotr Macheta. Akademicy późno rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, które i tak w dalszym ciągu są utrudnione bo zespół trenuje w niepełnym składzie, gdyż jest on jeszcze budowany.