CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Akademicy powalczą o kolejne punkty?

W 22. kolejce rozgrywek siatkarskiej PlusLigi AZS Częstochowa zagra na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Czy po wygranych nad Lotosem Treflem Gdańsk i MKS Banimeksem Będzin Akademicy sięgnął po trzecie zwycięstwo z rzędu? Początek spotkania zaplanowano na najbliższą sobotę (tj. 31.01) o godzinie 17.

W ostatnich tygodniach siatkarze AZS-u odbili się od ligowego dna. Po fatalnej serii dziesięciu porażek z rzędu Akademicy spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Po wywalczeniu 5 “oczek” w dwóch ostatnich spotkaniach awansowali na 12. pozycję, a do wyprzedzających ich drużyn z Olsztyna i Bielska tracą zaledwie 1 punkt. Kontynuowanie zwycięskiej serii może podopiecznym trenera Michała Bąkiewicza dać kolejny awans.

Pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie ekipy w ostatnich meczach prezentują dużo lepszą formę niż miało to miejsce jeszcze kilka tygodni temu. Obie ekipy mogą również pochwalić się triumfem nad rewelacją tego sezonu, a więc drużyną Lotosu Treflu Gdańsk. Akademicy nad morzem wygrali dwa tygodnie temu, bielszczanie tej sztuki dokonali w ostatni weekend. Gospodarzy sobotniego meczu do zwycięstwa oprócz dopingu miejscowej publiczności na pewno dodatkowo będzie motywować wynik pierwszej konfrontacji obu drużyn, gdy to w Hali “Częstochowa” podopieczni trenera Piotra Gruszki gładko ulegli Akademikom 0:3. Podbudowani wynikiem z Gdańska bielszczanie z pewnością będą chcieli zrewanżować się AZS-owi za tą porażkę.

Częstochowianie po tym jak  bez straty seta sensacyjni ograli Lotos w kolejnej kolejce, co prawda nie bez kłopotów, ale pokonali również Banimex Będzin. Wysoką formę potwierdził lider AZS-u Guillaume Samica, który drugi raz z rzędu został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Mimo uraz łydki na dobrym poziomie w starciu z beniaminkiem zagrał również Bartosz Janeczek. Warto podkreślić, że kapitan Akademików w obliczu słabszej postawy Michała Kaczyńskiego znów został przestawiony na pozycję atakującego i wywiązał się z powierzonego mu zadania wręcz wzorowo. Największe słowa uznania po konfrontacji z Banimeksem należy jednak skierować pod adresem Konrada Buczka. Młody rozgrywający wszedł na boisko w newralgicznym momencie meczu i wytrzymał presję. Rozgrywał dokładnie, nie zabrakło mu również odwagi do gry kombinacyjnej. Kto wie czy w obliczu słabszej formy Miguela Angela De Amo oraz drobnych problemów zdrowotnych hiszpańskiego rozgrywającego, Buczek nie dostanie swojej szansy w Bielsku od pierwszego gwiazda.

Pozytywne recenzje za swój ostatni ligowy występ zbierali również siatkarze BBTS-u. Nie przez przypadek bowiem wygrywała się z niedawnym wiceliderem rozgrywek i to w dodatku na jego parkiecie. Bielszczan do zwycięstwa w Gdańsku poprowadzili Jose Luis Gonzalez oraz Serhiy Kapelus. Obcokrajowcy BBTS-u w tym sezonie prezentują się bardzo różnie. Argentyńczyk często zawodził trenera Gruszkę i ustępował miejsca na boisku młodemu Bartoszowi Bućko. Jeśli jednak Gonzalez tak jak w Gdańsku będzie miał swój dzień, będzie on jak i cała drużyna BBTS-u bardzo trudna do powstrzymania.

Trzeba również pamiętać, że ekipa z Bielska to nie tylko Jose Luis Gonzalez oraz Serhiy Kapelus, ale również sporo grupa zawodników ze sporym ligowym doświadczeniem. Takie nazwiska jak Bartłomiej Neroj, Wojciech Sobala, Wojciech Ferens czy Michał Dębiec w siatkarskim światku nie są anonimowe, a to że potrafią grać w siatkówkę na wysokim poziomie udowadniali już niejednokrotnie.

BBTS Bielsko-Biała
1.    Miarka Dominik
2.    Polański Łukasz
3.    Błoński Michał
4.    Siek Wojciech
5.    Ferens Wojciech
6.    Neroj Bartłomiej
7.    Pilarz Grzegorz
8.    Bućko Bartosz
9.    Gonzalez Jose Luis
10.    Buniak Bartosz
11.    Sobala Wojciech
12.    Pacławski Michał
13.    Czauderna Przemysław
14.    Bachmatiuk Marcin
16.    Kapelus Serhiy
17.    Dębiec Michał
18.    Kwasowski Kamil

AZS Częstochowa
1.    Udrys Artur
2.    Marcyniak Mariusz
3.    De Amo Miguel Angel
4.    Zygmunt Damian
5.    Napiórkowski Patryk
6.    Szymura Rafał
7.    Kaczyński Michał
8.    Janeczek Bartosz
9.    Macyra Jakub
10.    Samica Guillaume
11.    Przybyła Mateusz
13.    Buczek Konrad
15.    Khilko Maksim
16.    Herman Szymon
17.    Stańczak Adrian
18.    Pietkiewicz Paweł