CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Akademicy zagrają w Radomiu

Trzy dni po wyjazdowym spotkaniu w Gdańsku siatkarzy AZS-u Częstochowa czeka kolejny wyjazdowy pojedynek. W sobotę (tj. 13.02) podopieczni trenera Michała Bąkiewicza zagrają w Radomiu z drużyną Cerradu Czarnych. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Akademicy nieźle zaprezentowali się w ostatnią środę na terenie wicemistrza kraju. Wygrali pierwszą partię, a wysoko prowadząc w czwartej mieli szansę na doprowadzenie do tie breka i wywalczenie choćby 1 “oczka”. Niestety po raz kolejny Akademicy “pękli” w końcówce. Lotos dzięki m.in skutecznym zagrywkom zdołał odrobić dystans i wygrać 25:23, a całe spotkanie 3:1. Mimo porażki z Gdańska napłynęły pozytywne informacje. Na boisko po trzy miesięcznej przerwie wrócił bowiem Felipe Bandero. Sztab szkoleniowy oszczędzał jeszcze Brazylijskiego atakującego, ale ten pokazał że pomimo długiej przerwy znajduje się w niezłej dyspozycji. Jest to tym bardziej istotne, gdyż problemy zdrowotne ma w ostatnim czasie Bartłomiej Lipiński. Z tego względu mecz z Lotosem na pozycji atakującego rozpoczął… środkowy bloku Michał Szalacha.

Powrót na parkiet Felipe Bandero na pewno może cieszyć, martwić jednak z kolei może stan zdrowia Rafaela Redwitza. Kapitan AZS-u pod koniec czwartej partii skręcił staw skokowy i nie mógł dokończyć spotkania. Doświadczony rozgrywający pojechał z drużyną do Radomia, ale nie wiadomo czy będzie mógł pomóc na boisku swoim kolegom.

Doświadczenie i spokój Redwitza na pewno byłby nieocenione dla drużyny w meczu z Czarnymi. Specyficzna hala, głośni kibice, znakomity szkoleniowiec i wysoka pozycja w tabeli – wydaje się, że wszystkie argumenty są po stronie gospodarzy. Radomianie to już jednak nie ten sam zespół, który zachwycał na początku ligi. W pierwszej części sezonu podopieczni Raula Lozano prezentowali się wyśmienicie. W Częstochowie wygrali gładko 3:0, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa znajdowali się nawet na czele ligowej tabeli. W ostatnich tygodniach zespół znajduje się jednak w sporym dołku. W nowym roku radomianie na pięć spotkań wygrali tylko raz (z Łuczniczką Bydgoszcz). W ostatniej kolejce siatkarze Czarnych sprawili spory zawód swoim fanom przegrywając z AZS-em Politechniką Warszawską 1:3.

Cerrad Czarni Radom
1. Bartłomiej Bołądź
2. Michał Ostrowski
3. Igor Grobelny
4. Daniel Pliński
5. Bartłomiej Grzechnik
6. Wojciech Żaliński
8. Jakub Zwiech
9. Adam Kowalski
10. Lucas Kampa
11. Patryk Szczurek
12. Artur Szalpuk
13. Łukasz Zugaj
15. Zack La Cavera
16. Radosław Zbierski
17. Neven Majstrović

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Rafael Redwitz
6. Bartłomiej Lipiński
7. Michał Szalacha
8. Adrian Stańczak
10. Bartosz Buniak
12. Kacper Stelmach
13. Rafał Szymura
14. Felipe Bandero
15. Bartłomiej Janus
16. Matej Patak
20. Kamil Szymura