CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Amerykanin z kontraktem “warszawskim” we Włókniarzu

Amerykanin z kontraktem “warszawskim” we Włókniarzu

expressandstar.com

W ostatnich godzinach okienka transferowego kadra forBET Włókniarza Częstochowa powiększyła się o jeszcze jednego zawodnika. Kontrakt z Włókniarzem podpisał 20-letni Luke Becker. Umowa Amerykanina z częstochowskim klubem to jednak tzw. kontrakt warszawski, a więc bez aneksu finansowego, dzięki któremu rodak Grega Hancocka w każdej chwili będzie mógł trafić do innego klubu na zasadzie wypożyczenia.

Choć 20-latek ze Stanów Zjednoczonych idealnie pasowałby we Włókniarzu na pozycję rezerwowego z numerem 8/16, sternicy Lwów utrzymują że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Becker być może pojawi się na przedsezonowych treningach, ale na chwilę obecną nie jest brany pod uwagę jeśli chodzi o ustalanie meczowego składu na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Trener Marek Cieślak, który od samego początku nie był zwolennikiem przepisu o zawodniku rezerwowym, chce w przyszłym roku na tej pozycji obsadzić krajowego młodzieżowca.

W minionym sezonie Luke Becker reprezentował barwy drugoligowego Kolejarza Rawicz. Sezon zakończył ze średnią 2,051 co uplasowało go na 13. miejscu w rankingu najskuteczniejszych zawodników najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W 2018 roku Amerykanin również ścigał się w 2. lidze zdobywając punkty dla Stali Rzeszów.